More
  Ana SayfaELEŞTRİKomedi tam gaz devam Çakallarla Dans 5 Sinema filmi eleştrisi

  Komedi tam gaz devam Çakallarla Dans 5 Sinema filmi eleştrisi

  Yönetmen: Murat Şeker
  Oyuncular: Şevket Çoruh, Timur Acar, İlker Ayrık, Didem Balçın, Murat Akkoyunlu, Hakan Bilgin, Uraz Kaygılaroğlu, Naz Çağla Irmak, Ali Barkın ve Şebnem Dönmez.Yapımcılığını Sugarworkz & TAFF Pictures’ın yaptığı, senaryosunu Ali Tanrıverdi ve Murat Şeker’in yazdığı, yönetmenliğini Murat Şeker’in üstlendiği ‘Çakallarla Dans 5 vizyona girdi bende bugün izleyebildim önce konuya bir göz atalım dilerseniz.

  Hapisten çıkan, ancak birbirlerine 100 metreden fazla yaklaşmaları mahkeme kararıyla yasaklanmış olanMuhasebeci Servet, Kayınço Gökhan, Köfte Necmi ve Del Piero Hikmet ekibi, bu yasağı delmek için her türlü çabayı sarf etmektedir. Bu sırada Kayınço Gökhan’ın yıllar önceki bir ilişkisinden Leyla (Naz Çağla Irmak) adlı bir kızı olduğu ortaya çıkar. Leyla, zengin çocuğu Sinan’la (Uraz Kaygılaroğlu) beraberdir, kızının bu antipatik adamla birlikteliğini kabullenemeyen Gökhan, kızını sevgilisinden ayırmaya karar verir, Ancak bunu tek başına yapması imkansızdır. arkadaşlarıyla birlikte yasağı delip kızını kurtarmaya çalışırken başlarına birbirinden komik, heyecanlı olaylar gelecektir.

  Bir seyirci gözüyle filmi yorumlayayım istiyorum; Çakallarla Dans serisinin ilk 4 filmini epey eğlenceli buldum çok başarılı bence. Birden fazla güldüren sahnesi var. Bu dört  filmin konusu birbirine benzese de, aslında her film bir önceki filmin klişelerini daha iyi bir hale getiriyordu.

  Çakallarla Dans 5 yine bir önceki filmin klişelerini daha iyi bir hale getiriyor bence. Öncelikle filmin hakkını yememek lazım, yapılan bazı espriler  ve göndermeler çok komikti. Uraz Kaygılaroğlu ve Naz Çağla Irmak, serinin beşinci filminde ekibe renk katmış. Ayrıca bu kez Murat Şeker’de filme kendisini konuk oyuncu olarak dahil etmiş benim için sürpriz oldu.

  Bu yüzden Çakallarla Dans 5’in çok kötü bir film olduğunu düşünmüyorum.  Mesela bu filmdeki karakterler, önceki filmlerdeki karakterler kadar sevecen ve sempatik. Filmin komedi tarafına değinelim; Başta da söylediğim gibi, bu filmin birden fazla güldüren sahnesi var. Yapılan bazı espriler  ve göndermeler epey komikti doğrusu.

  Güldüm, eğlendim, stres attım filmde sürekli bel altı espri yapılmış deniliyor ama ben öyle düşünmüyorum. Murat Şekerin elinden çıkmış bir iş asla kötü olamaz diye düşündüğüm için gittim. Eğlenceli bir film. Güzel bir vakit geçirdim.

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler