More
  Ana SayfaHABERTiyatro Sofita eğlenceli, eğitici, geliştirici çocuk oyunu ALİŞ'İN HAYAL DÜNYASI ile yeni...

  Tiyatro Sofita eğlenceli, eğitici, geliştirici çocuk oyunu ALİŞ’İN HAYAL DÜNYASI ile yeni sezona hazır.

  Teknoloji, yaşam ve çalışma koşullarını olduğu kadar çocukların oyun şekillerini de değiştirdi. Eskiden sokaklarda koşup zıplayan çocukların yerine artık evlerinde saatlerce bilgisayar başında ya da ellerinde tabletlerle oturup beden gücü harcamadan oyun oynayan çocuklar görüyoruz.

  (ALİŞ’İN HAYAL DÜNYASI) günümüzde en önemli sorunlardan biri olan tabletin çocuklar üzerindeki zararları üzerine eğlenceli, eğitici, geliştirici bir şekilde yazılmış.

  Oyunun yazarı ve Yönetmeni Hakan Fidan

  Oyuncular : Sedat Kara, Nilgün Koyunlu, Hakan Fidan, Ömer Dereli, Direm Taşkıran ve Atakan Can.

  Oyunun konusu :

  Tablet ve cep telefonundaki oyunları kendi dünyası olarak gören ve dersleri sadece okulda yapıp   telefonda  oyun oynayan ve çocuk yaşta çok tabletle vakit geçirmenin zararlarını anlatan arkadaşlarını önce dinlemeyip daha sonra Nasrettin hoca ve Karagöz& Hacivat’ın gelmesiyle onların nasihatlerini dinleyip ikna olan Aliş arkadaşlarına söz verip daha az tabletle oyun oynayıp  derslerine çalışmasını konu alan bir oyun.

  Tiyatro Sofita bu sezona birde yetişkin oyunu hazırlıyor. Kadına yönelik şiddet ve madde bağımlılığını konu alan Yılmaz Çam’ın yazdığı ve Hakan Fidan’ın yönettiği SADAKAT oyununun da provasını yapmaktadır. Çok yakın da tiyatro severlerin karşısında olacaklar.

  İlk oyununu Balıkesir’de sergileyecek olan Tiyatro Sofita daha sonra Türkiye turnesine çıkacak.

  Daha detaylı bilgi içinİletişim: 05315741341

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler