More
  Ana SayfaELEŞTRİ"Her şeye inat, her şeye rağmen yaşamak" Müslüm Sinema filmi eleştrisi

  “Her şeye inat, her şeye rağmen yaşamak” Müslüm Sinema filmi eleştrisi

  Geçtiğimiz yıl Ayla ile başarılı bir prodüksiyona imza atan Dijital Sanatlar’ın yeni filmi Müslüm, Müslüm Baba’nın hayat hikayesi. Ketche ve Can Ulkay imzalı yönetmen koltuğuna Hakan Günday ve Gökhan Özçiftçi’nin senaryosunun eşlik ettiği filmi, Bende dün izleyebildim. Müslüm Baba’nın yaşadığı tarifsiz acılara şahitlik yaptım. Önce konuya bir göz atalım dilerseniz. Film; Müslüm Baba olarak tanıdığımız Müslüm Akbaş’ın nasıl Müslüm Gürses olduğunu, Muhterem Nur ile olan hayat arkadaşlığını, şöhretin basamaklarını, Tanrı istemezse insanın nasıl da ölmediğini ve yaşadığı tarifsiz acıları beyaz perdeye aktarıyor.

  Film ile ilgili söyleneceklerin en başında, görüntü ve sanat yönetimi ile makyajın başarısı geliyor. Şunu rahatlıkla söylemek istiyorum ki;

  beyaz perde de izlediğim Timuçin Esen değil, Müslüm Gürses’ti. Ve Zerrin Tekindor’ da Muhterem Nur’u başarı ile canlandırmış filmde sırıtmıyor. Aynı biçimde çocukluk ve ilk gençlik yıllarını canlandıran Alper Parlak ve Şahin Kendirci de gayet başarılı oyunculuklar ile çıkıyorlar karşımıza.

  Filme sesiyle de katkıda bulunan Şahin Kendirci 2014 yılında 13 yaşındayken O Ses Türkiye Çocuklar’a katılmış ve 1. olmuş.

  Film Müslüm Gürses’in çocukluğundan başlamış ve son günlerine kadar devam etmiş. Filmin ilk yarısından fazlası çocukluk ve ergenlik yıllarına odaklanmış.

  Filmin büyük bir emekle hazırlandığı başından sonuna gelene kadar kendini hissettirdi. Filmdeki bütün şarkıları Şahin Kendirci ve Timuçin Esen seslendirmiş. son sözlere geçecek olursak Müslüm babanın hayatı olarak çok güzel olmuş,  oyuncuların yetenekleri harika, şarkıları olsun,sesi olsun dinlenmeye değer. Herkes gidip filmi sinemada izlesin hele Müslüm Gürses hayranıysanız kaçırmayın derim.

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler