More
  Ana SayfaYORUMFazla Mesai Tiyatro Grubu ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ İsimli oyunu ile dün akşam...

  Fazla Mesai Tiyatro Grubu ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ İsimli oyunu ile dün akşam Fazla Mesaideydi.

  Eski Yunanda geçen bir düğün anlatılıyor Bir Yaz Gecesi Rüyası’nda. Tabi Shakespeare üslübu ile bir anlatım ve Ümmühan Kıldiş yorumu ile.

  Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve geceDün akşam yine çok eğlendim Bir Yaz Gecesi Rüyasını izlerken.


  Efsanevi yazar Bir Yaz Gecesi Rüyası’nda çağdaş oyunlara parmak ısırtacak imgesel tasarımlar ve sınırsız bir hayal gücünün yaratabileceği fanteziler üretmiş. Oyun aşk üzerine kurulmuş olsa bile, bu eserinde de birey ve toplum eleştirisini ihmal etmeyen Shakespeare, kendi dönemindeki amatör oyuncuların bir taşlamasını da oyun içinde oyun halinde Bir Yaz Gecesi Rüyası’na yerleştirmeyi ihmal etmemiş. Kanı kaynayan âşıklar, yanlış anlaşılmalar, gizli buluşmalar, esrarlı kayboluşlar arasında geçen müzikli danslı bir eğlence!

  Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve geceRenkli, gösterişli, çarpıcı kostüm ve dekorları dikkati çekiyor ; İddiasız her biri görevini  yerine  getiren kostümler. O dönemi yansıtan muhteşem bir dekor ve bin bir emekle hazırlanmış kareografiler. Eğlenceli vakit geçirmek ve dertlerinizi bir kaç saatliğine unutmak istiyorsanız bu oyun tam size göre diyebilirim.

  Oyunculara gelirsem her biri eğitimini düzgün bir şekilde aldığını belli ediyorlar. Harikalar hepsi tek tek bir bir şarkının notaları gibiler daha öncede söylediğim gibi sahneye çıktıkça performansları giderek güzelleşiyor çünkü öğretmenleri bu işi sevdiriyor onlara; dün akşam gittiğimde Can Törtop ve Ümmühan Kıldiş turne dolayısıyla yanlarında yoktu, başlarında öğretmen olmadan seyirciyi mest etmeyi başardılar

  Akın Kaplan, Aslı Çelebi ,Aytaç Atacan, Bahar Yazgan, Bilge Soylu, Bilge Yurdakul, Gökçe Deniz, Hülya Efe, Kadriye Özçelik ,Merve Sezgün, Oğuzhan Polatkan, Uğur Özkan hepsine ayrı ayrı tebriklerimi sunuyorum.

  Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, dans eden insanlar ve düğünSezon içerisindeki oyunlarına da fırsat buldukça katılmaya devam edeceğim.

  Bu güzel oyun da emeği geçen Fazla Mesai Tiyatro Grubu’ na çok teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

  Ümmühan Kıldiş ve Can Törtop’a Her zaman olduğu gibi teşekkür ediyorum.

  Yazan: William Shakespeare
  Yöneten: Ümmühan Kıldiş

  Fazla Mesai Yapanlar

  Akın Kaplan, Aslı Çelebi ,Aytaç Atacan, Bahar Yazgan, Bilge Soylu, Bilge Yurdakul, Gökçe Deniz, Hülya Efe, Kadriye Özçelik ,Merve Sezgün, Oğuzhan Polatkan, Uğur Özkan.

  Fazla Mesai Tiyatro Grubu : Onlar, tiyatrodan farklı meslekleri olan tiyatro aşıkları. Kimi bankacı, kimi mühendis, kimi öğretmen, kimi öğrenci… Hepsinin ortak noktası tiyatroya gönül vermiş olmaları. İşlerini tamamladıktan sonra dinlenmek yerine tiyatro provası yapmayı tercih ediyorlar, Fazla Mesai’ye geliyorlar…

  Bu güzel oyun izlemek isteyenler için 18 kasım 2017 saat 20:30′ da Tiyatro Kronik Kadıköy’ de tekrar sahnede olacak .

                                                        http://www.fazlamesaitiyatrogrubu.com

                                                        www.tiyatrodunyasi.com

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler