More
  Ana SayfaTİYATROFarsın baş döndürücü dünyasında yolculuk "Komik Para" Tiyatro Oyunu Yorumu

  Farsın baş döndürücü dünyasında yolculuk “Komik Para” Tiyatro Oyunu Yorumu

  Fazla Mesai Tiyatro Grubu Dünya çapında ün kazanmış Usta yazar Ray Cooney’nin kaleme aldığı ve Haldun Dormen’in çevirisini yaptığı Ümmühan Kıldiş’in yönettiği “Komik Para” ile çıktılar karşımıza dün akşam.Yoruma geçmeden önce şunu sizlerle paylaşmak istiyorum…Bu oyun benim için çok önemli; Tiyatro izlemeye bu oyunla başladım rahmetli Metin Serezli vardı baş rolde. Dormen tiyatrosunda izlemiştim aynı zaman da farsı bana sevdiren oyundur Komik Para. Daha sonra çok Tiyatroda sahnelendi fakat ikinci kere izlemek Fazla Mesai Tiyatro Grubuna nasipmiş.

  İçinde milyarlar olan bir çanta bulsanız ne yapardınız? Sorusuna dün akşam yanıt aradık. “Komik Para” insanın para uğruna eşi ve dostu da dahil olmak üzere nelerden vazgeçebileceğini, türlü türlü yalanlar uydurabileceğini, aklınıza bile gelmeyecek komik olaylar dizisi ile karşınıza getiriyor.Söylenilen yalanlar, dönen dolaplar, para için patlayan silahlar, Kimin gerçek, kimin yalan söylediği belli değil, kimin kim olduğu, kimin kiminle nerede ne yaptığı ise tamamen karmaşa dolu.Fazla Mesai Tiyatro Grubu “Komik Para” ile entrikaların, dolarların, yalanların gırla gittiği bir oyun sunuyor bize. Paranın kişilikleri nasıl bozduğunu, nasıl yerle bir ettiğini, para için insanların neleri kaybetmeyi göze aldıklarını görmeye çağırıyor bizi.

  Bu kadar hızlı tempoda oynanan bir oyunda, oyuncuların performansı prömiyer heyecanını saymazsak iyiydi . her şey bir saat gibi tıkır tıkır işliyor. Oyunu seyrederken insan tüm dertlerinden ve düşüncelerinden bir kaç saatliğine de olsa uzaklaşıp keyifli vakit geçiriyor.Fazla Mesai Tiyatro Grubu’ na çok teşekkür ediyorum beni hep aralarında görmek istiyorlar başarılarının devamını diliyorum. Ümmühan Kıldiş ve Can Törtop’a Her zaman olduğu gibi candan yaklaşımları ile insan olduğunuzu hissettiriyorlar. Teşekkür ediyorum herkese .

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler