More
  Ana SayfaHABERTürkiye-Azerbaycan kardeşliği ve dostluğunu konu alan dev konser

  Türkiye-Azerbaycan kardeşliği ve dostluğunu konu alan dev konser

  30 Haziran’da İstanbul’da Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Türkiye-Azerbaycan kardeşliği ve dostluğunu konu alan konser düzenlendi.

  Konseri Nazlı Bağırova, Vusale Askerova ve Fidan İsmayilova organize etti. Konser, her iki ülke toprakları için şehitlerimize bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Daha sonra her iki ülkenin milli marşları çalındı. Programda Avrupa klasik müziğinin de aralarında bulunduğu Azerbaycan ve Türkiye halk ve besteci şarkıları seslendirildi.

  Türklüğümüze, tarihimize, edebiyatımıza ve kültürümüze her zaman sahip çıkan aydınlarımız var. Ve onlardan Türkiye’de yaşayan Azerbaycan İstiklal Marşı’nın söz yazarı Ahmet Cevad’ın adını taşıyan küçük Ahnet Cevad konsere programın sunuculuğunu üstlendi. Konserde engelli çocuklar da yer aldı. Ahmet Cevad’ın yardımcısı Yasemin Alpagut’tu. Protokol kapsamında Harı Bülbül Azerbaycan Vizyon Tiyatro Derneği Başkanı Kemale Kemal ve Tek Hedefimiz Eğitim Derneği Başkanı Cem Yıldırımer söz verdi.

  “Türkiye ile Azerbaycan’ın dostluğu, tüm dünyaya örnek bir kardeşlik ve dostluk modelidir. Türkiye ile Azerbaycan’ın her alanda olduğu gibi medeniyet alanında da güçlü bağları vardır. Bunu ve daha birçok değerimizi korumak için, Biz eğitim ve medeniyet insanlarına ağır bir yük düşüyor” dedi. Vizyon Tiyatrolar Birliği başkanı Kemale Kemal Cabbarova ise ekibe başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı. Bu üç hanımın hazırladığı konser, konuklarda inanılmaz bir izler bırakacak. Yaz tatilinin ardından her iki dernek başkanı bu ekibe sahip çıkacağına ve büyük programlar düzenleme sözü verdiğini de belirtti. Ve bu ekip daha da büyüyecek ve meyvelerini verecektir. Çünkü her şeyin temeli Medeniyettir!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler