More
  Ana SayfaHABERPOPÜLERLİĞİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYEN BURHAN SIRMA İle Modada Bir Araya Geldik Ve...

  POPÜLERLİĞİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYEN BURHAN SIRMA İle Modada Bir Araya Geldik Ve İç Dünyasına Doğru Bir Yolculuğa Çıktık

  Brad Pitt, Dünyada en yakışıklı ünvanını alan Amerikalı aktör. 1990’lı yılların ortasından itibaren Hollywood’un en iyi aktörleri arasında gösterilen Pitt, birçok başarılı filmde başrolde oynadı.

  Girişi okuyanlar şimdi böyle bir bilgiyi niye verdim diye merak ediyorsunuz açıklayayım. Bu röportajımızın  konuğu Pozitif, samimi ve net bir kişilik iyi bir oyuncu olmasına rağmen hayata ve diğer insanlara karşı kötü oyunlar oynamaktan hiç hoşlanmıyor.Bilinen adıyla Türkiyenin Brad Pitt‘i değerli insan sayın Burhan Sırmabıyoğlu (Burhan Sırma)’yı yakından tanımak ister misiniz? Cevabınız evet ise son derece samimi bir sohbet keyfine varmanın tam zamanı öyleyse…

  Lafı fazla uzatmayalım dilerseniz yolculuğa başlayalım.

  “Bu piyasaya çok erken giriş yaptım.”

  Sanatsal faaliyetler takipçilerine kısaca kendinizden bahseder misiniz ? Burhan Sırma kimdir sizi tanıyabilir miyiz ?

  Merhabalar öncelikle… 1973 İstanbul doğumluyum. Aslen Selanik muhaciriyim. Aslan burcuyum. Matbaacı bir babanın üç çocuğundan en büyük olan oğluyum. İstanbul Avcılar doğumluyum. İstanbul Üniversitesi Turizm İşletme mezunuyum. Evliyim. Erken evlendim. Üç çocuk babasıyım. Erken evlendiğim için de çok mutluyum.  Bu piyasaya çok erken giriş yaptım.

  “Saçlarımın uzunluğu ve farklı olması piyasadaki Yapımcı ve Kurumsal firmaların dikkatini çekmişti.”

  Sanat hikayeniz nasıl başladı? Neden bu mesleği seçtiniz?

  Benim hikayem dansçılıkla başladı. Önce Marmara bölgesi dans şampiyonu oldum. Daha sonra İstanbul’da yapılan bir dans şampiyonasında tekrar Türkiye şampiyonu oldum ve bu herkesin dikkatini çekti. 17 yaşındayken ilk olarak Hakan Peker’in de jüri başkanı olduğu dans şampiyonasında şampiyon olarak onun ilgisini çekmiştim. Daha sonra beni kendi yanına aldı. Arkasında dansçı olarak devam ettim. Saçlarımın uzunluğu ve farklı olması piyasadaki Yapımcı ve Kurumsal firmaların dikkatini çekmişti. Saç tasarım Modelliğini uzun yıllar yaptım. Saç tasarım Modeli olarak Türkiye’de ilk üç erkekten biriyim. İstanbul, Balıkesir, Antalya, Bodrum’da ünlü markaların saç tasarım Modeli oldum. Buradan mankenliğe geçişim çok kolay olmuş oldu. Hocam Yaşar Alptekin ile beraber çalışmaya başladım. Yaşar Alptekin’den çok şey öğrendim. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Mankenliğe geçişimin ardından Türkiye’deki ve Avrupa’daki firmaların hızla dikkatini çektim. Gerçekten podyumdaki tarzımdan dolayı Türkiye’deki Kurumsal ve büyük firmalarla beraber çalışma fırsatım oldu. Bu bana çok şey kazandırmış oldu. Artık Türkiye’de tanınmış bir Manken ve Modeldim. Türkiye’deki ve Avrupa’daki Kurumsal firmaların Model Yüzü oldum. Model yüzü olduktan sonraki hedefim Reklam Yüzü olmaktı. Kurumsal firmaların ve büyük şirketlerin artık reklam yüzü olmuştum. Artık sıra oyunculuğa gelmişti. Önce beni kamera arkasında denediler. Gişe yapan sinema filmlerinin kamera arkasında  çok başarılı olmuştum. Bu şekilde söyleniyordu.

  Daha sonra hocam ve abim Peker Açıkalın ile beraber Sinema Dünyasına hızlı bir geçiş yaptım. Artık kamera arkasındaki görevimi de tamamlamıştım. Sıra artık kamera önü oyunculuğa gelmişti.

  ” İlk sinema filmimde Brad Pitt rolünü oynayarak büyük bir tecrübe edindim Sinema Dünyasında. “

  Yer aldığınız projeler nelerdir ?İlk sinema filmim Karımı Gördünüz mü? ‘deki Brad Pitt rolü oldu. Bu arada Türkiye’deki Forever Young Modeli seçilmiştim. Daha sonra bu ödül beni Türkiye Brad Pitt’i olarak resmi olarak bütün Türkiye’nin ve Avrupa’nın tanımasına sebep olmuştu. İlk filmimde Brad Pitt rolünü oynayarak büyük bir tecrübe edindim sinema Dünyasında. Daha sonra Tesbih adlı uzun metraj Dram  Filminde Fevzi Baba karakterini oynadım. Daha sonra projesi yarım kalan Cabbar Baba filminde Rus mafya babası Igor’dum. Tipimden dolayı ve benim çok oynamak istediğim rollerden bir tanesiydi. Bu kötü karakterden sonra Türkiye’de ilk defa Sokağın Çocukları adlı hayvanlar üzerine yapılmış sinema filminin hem genel koordinatörlüğü hem de baş rol teklifi gelmişti. Ben de bunu gönüllü olarak hiçbir ücret almadan tüm Türkiye’nin ve Avrupa’nın da bildiği gibi bu görevi kutsal görev olarak kabul edip bu projede yer aldım. Ben bu filmi Allah rızası için yapmıştım. Karşılıksız. Yalnızca sokak hayvanlarıyla ilgiliydi.bu sinema filmimizin tüm geliri sokaklarda yaşayan hayvanlara bırakılmıştır. Bir daha olsa bir daha yaparım çünkü maneviyatı çok kuvvetli bir insanım.  bu filmden hemen sonra dizi teklifleri gelmeye başlamıştı. Daha önce üç tane dizide zaten oynamıştım. Benim için en önemlisi 1453 Fetih’teki Bizans imparatoru Konstantin’in oğlunun yanındaki en iyi dostu olan Bizanslı asker Theafolis rolünü oynamıştım. Zaten Selanik muhaciri olduğum için bu rol bana çok yakışmıştı. Ayrıca bir kısa filmim var. Bu da benim için çok güzel ve önemli bir kısa filmdi. Kadıköy’ün gündüzünü ve gecesini anlatan, gündüzünün farklı gecesinin farklı olduğu, İstanbul’un çeşitli semtlerinde de aynı şeyin gözüktüğü gündüz farklı bir İstanbul gece farklı bir İstanbul. Bu filmin baş rol oyuncusuydum. Bu da benim için önemli bir filmdi. Filmin ismi Gündüzü Olmayan Gün’dü. Daha sonra Amerika’dan ve Avrupa’dan  teklifler gelmeye başladı. Şu anda onları menajerimle değerlendiriyoruz. Türk dizilerine kapım kapalı mı? Hayır. Açık ama çok iyi ve kaliteli diziler olması gerekiyor.

  “Günaydın gazetesinin yapmış olduğu Erkek Fotomodellik Güzellik Yarışması’nda da Türkiye ikincisi oldum.”

  Şundan dolayı gurur duyuyorum dediğiniz şeyler var mı?Benim için önemli olan bir boyuttayım. Türk sinemasında çok iyi üstatlarla çalıştım. Büyük Yeşilçam ustalarıyla çalıştım.Bunlara örnek olarak Coşkun Göğen, Emin Gümüşkaya, Ferdi Atuner, Toygun Ateş v.b büyük üstatlarla çalıştım. Türk sinemasındaki en baş komedyenlerle birlikte çalıştım. Onlarla beraber oldum. Onlardan çok şey öğrendim. En başta da söylediğim gibi hocam Peker Açıkalın’dır. Tiyatro Dünyasından büyük ustalarla çalıştım. Örnek olarak Süheyl Uygur. Rahmetli Nejat Uygur hocamızın oğluyla çalışma fırsatım oldu. Reklam yüzü olarak en iyi yerlerde oynadım. Modellik olarak en iyi Modellikler yaptım. İki ödülüm var. Bunlarla gurur duyuyorum. Türkiye’de çok az kişiye nasip olmuştur. Birincisi ForeverYoung ödülü benim için çok önemli bir ödüldü. Çünkü Daima Genç Türkiye’deki Modellerden birine verilmiş bir unvandı. Bu ödülü almak benim için çok önemliydi. Daha sonra yine Türkiye’de Fashion Week Modeli olmuştum. Ben gösterilmiştim. benim için, en iyilerden  demişlerdi. Bunu Avrupalıların söylemesi benim için çok iyiydi. Bu benim kendime yaptığım her gün düzenli spor düzenli bakım ve düzenli yemek düzenli yürüyüş alışkanlıklarımdan dolayı beni bir taçlandırma ödülüydü. Ayrıca Türk kökenli Fransız bir rap sanatçısının Türkiye Brad Pitt’i olarak ülkemizi temsil ettim. Bu da benim için onur verici bir olaydı. Müzik klibinde oynadım ve klipte ülkemizi temsil ettim. Gururluyum. Çok şükür.

  Bu da benim için önemli bir gururdu. Ayrıca erkek güzeli olarak İstanbul NET’in düzenlediği Türkiye Erkek Güzeli  üçüncülüğüm var. Ayrıca Günaydın gazetesinin yapmış olduğu Erkek Fotomodellik Güzellik Yarışması’nda da Türkiye yüz güzeli olarak ikinci seçildim. Bunlar da benim için çok önemli kayda değer şeylerdi. Teşekkür ederim. Bunlar için çok mutluyum. Gururluyum.

  “Benim gibi bir adamı taşımak Türkiye’de bir bayan olarak çok zor bir şey.”

  Bu yolda bana destek olduğu için teşekkür ediyorum dediğiniz birileri var mı?Eşimin çok büyük destekleri oldu bana. Erken evlenmiştik çünkü. Şu anda 23 sene oldu Çeyrek asır. Hep yanımdaydı. Bütün bulunduğum ve anlattığım buradaki projelerde hep bana destek oldu. Zor günlerimde hep yanımdaydı. Benim gibi bir adamı taşımak Türkiye’de bir bayan olarak çok zor bir şey hatta imkansız. İnanılmaz hayran kitlem var. Türkiye’de bir magazin gazetecisinin söylediğine göre sosyal ağlardaki en çok taklidi olan tanınmış kişi benmişim. Bu çok dikkatimi çekmişti. Benim adıma açılan fake hesaplar. Twitter hesapları, Facebook, instagram hesapları beni hem sevindiriyor hemde üzüyor. Hem avantaj hem de büyük bir dezavantaj. Hayranlarımın aşırı ilgisi beni çok mutlu ediyor. Bazı fanatik hayranlarıma örnek verecek olursam Müslüm Gürses hayranları gibiler. Bu tabii beni mutlu ediyor ama aşırıya kaçtıklarında dezavantaj olarak geri dönüyor.

  “Çok sabırlı olmaları gerekiyor”

  Sizin gibi bu yolda yürümek isteyenlere söylemek istediğiniz bir şey var mı ?Bundan sonra gelecek olan nesillere söyleyeceğim şeyler de var tabiki. Onlar da şudur. 1. önce çok istemeleri gerekiyor. Çok sabırlı olmaları gerekiyor ve çok söz dinlemeleri gerekiyor. Çünkü bu meslekte başarılı olmak istiyorsanız;  bu meslek derken hepsini kastediyorum Dansçılıktan, Mankenlikten, Saç Tasarım Modelliğinden, Modellikten, Reklam yüzü olmaktan ödüller almaktan, kamera arkasından, kamera önünden sinemadan,  bütün gök kuşağının renkleri saydığım hepsinde başarının sırları benim bu sözlerimde yatıyor. Bunları tekrar edecek olursak çok istemek, çok çalışmak, çok sabırlı  olmak ve çok söz dinlemekten geçiyor ve asla bırakmamak gerekiyor. Çünkü Allah’ın ne zaman sizin hakkınızda ne yazacağını bilemezsiniz. Vazgeçmemeniz gerekir ve size şans verildiğinde bunu gerçekten çok iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Buradaki altın sır şudur benim yaptığım gibi fark yaratmanız gerekiyor. Diğerlerinden farklı olmanız gerekiyor. Bu size tanrının vermiş olduğu kendi fiziksel güzelliğinizden de olabilir ama burada önemli olan ruh güzelliğidir.

  “Ülkemi bayrağımı vatanımı çok seven bir vatandaşım.”

  Çok yakışıklı olabilirsiniz yada çok güzel bir hanımefendi olabilirsiniz ama ruhunuz güzel değilse saygısız bir insansanız edepsizseniz hiçbir zaman başarılı olma şansınız yoktur. Burada en önemli şeyler biraz evvel anlattığım gibi ustalara saygı çok önemlidir. Haddini bilmek çok önemlidir. Ne oldum dememeniz gerekiyor. Ne olacağım demek lazım. Çünkü çok kaygan bir zemindir bu piyasa. Ustaların sizin hakkınızdaki söylemleri konuşmaları sizin geleceğinizi belirler. Burada anlattığım şeylere eğer dikkat edilirse başarılı olmamak için hiçbir neden yoktur.Politika sizin için ne ifade ediyor ?

  Benim siyasi görüşüm yok. Ülkemi bayrağımı vatanımı çok seven bir vatandaşım.

  Yaşamak istediğiniz şehir hangisi ?

  Bodrum’da yaşamak istiyorum. Şehir olarak da en çok yaşamak istediğim şehir İzmir. İzmir’i ayrı bir seviyorum.

  Hangi Takımı Tutuyorsunuz?

  Onu büyük bir gururla söyleyebilirim. Armasında Türk bayrağı olan Beşiktaşlıyım.

  Oynamak istediğiniz aklınızda kalan bir karakter oldu mu?

  İç dinamiği yüksek karakterleri oynamayı seviyorum. Ben Kötü Karakterlere, Mafia Babalarına,Karanlık ,Gizemli Adamlara Mümkün olduğunca hayat vermek onları canlandırmak istiyorum.

  Hobileriniz ve fobileriniz nelerdir?Eşimle çocuklarımla vakit geçirmek benim hobimdir. Müzik dinlemeyi çok seviyorum. Müziğin her branşını seviyorum. Ayırt etmiyorum ama Hıp Hop ve rap biraz daha tarzım diyebilirim. Kıyafetlerimde de belki bunları yansıtıyor olabilirim. Sinema seyretmek özellikle eşim ve Oğlum Aziz’le o film hakkındaki izleyici ve bir oyuncu olarak yaptığımız yorumlar beni çok mutlu eder. Filmin sonunu filmin başındayken hesaplamak ve doğru çıkması benim hobilerim arasına girmiştir. Gezmeyi çok severim. Eğer bir Aktör veya Model olmasaydım bir gezgin olabilirdim. Yeni yerleri keşfetmek yeni yerlerde dolaşmak, insanlarla beraber olmak ve o kültürün yemek tatlarını tatmak benim hobilerim arasına girer. İnanın hiç bir fobim yok. Yalnızca Tanrıdan korkuyorum.

  Aşk, politika, hayat, savaş bu kelimeler size ne ifade ediyor ?

  Savaş – Üzücü

  Aşk – Eşim

  Mutluluk – Evlatlarım

  “İnşallah bu hayalimi de gerçekleştirdiğim zaman kendi hayatımdaki  bütün hedefleri gerçekleştirmiş oluyorum.”

  Hayat – Tiyatro sahnesi. Bizler birer oyuncuyuz, herkes sahnede herkesin görevi ve sırası var. Herkesin görevi bittiğinde sahneden inme sırası geldiğinde herkes iner ama tiyatro devam eder.

  Bu hayalimi de gerçekleştirdiğim zaman hayalimdeki bütün hedefleri gerçekleştirmiş oluyorum dediğiniz bir hedefiniz var mı?Şu anda hedefim direkt Netflix, Hollywood’da başrol oyuncusu olmak. Bana şu soruyu çok soruyorlar. Brad Pitt ile tanışıyor musunuz diye. Hayır tanışmıyorum. Ama Brad Pitt’in Amerika ve Dünyadaki  fan sayfaları beni takip ediyorlar ve bana güzel mesajlar atıyorlar. Türkiye Brad Pitt’i olduğum için. Bu beni tabiki mutlu ediyor. Kendisiyle tanışmayı ben de istiyorum. Hedefim dediğim gibi artık Netflix dizileri ve Hollywood sinema filmleri. Fakat Netflix dizilerinde beni yansıtabilecek karakterleri oynamak istiyorum. İnşallah bu hayalimi de gerçekleştirdiğim zaman kendi hayatımdaki  bütün hedefleri gerçekleştirmiş oluyorum.

  Röportajımızı sonlandırmadan önce sanatsal faaliyetler takipçilerine son kez söylemek istediğiniz bir şey var mı ?Gayet başarılı bir site. çok başarılı gazeteci bir arkadaşımızsınız Murat bey. Sizi gerçekten seviyorum. Yaptığınız mesleğe saygı duyuyorum. Sizin hem gazetecilik anlamında hem insan anlamında benim için ayrı bir yeriniz var.

  Sorularımı cevapladığınız için çok teşekkür ederim.

  Sizleri seviyorum. Hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum.

  Hoşçakalın.

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler