More
  Ana SayfaELEŞTRİKorku ve gerilim filmlerine meraklı olan sinemaseverler için "Siccin 6" filmi eleştrisi

  Korku ve gerilim filmlerine meraklı olan sinemaseverler için “Siccin 6” filmi eleştrisi

  Bizim korku sinemamızda ‘Cin’ temalı korku filmlerinin yeri aynıdır. Arka arkaya çekilen ve çekilmeye devam edecek gibi görünen ‘Cin’ temalı korku filmlerinin son halkası olan ‘Siccin 6’ da görücüye çıktı.Yönetmen: Alper Mestçi Oyuncular: Merve Ateş, Adnan Koç, Dilara Büyükbayraktar, Fatih Murat Tekke, Sibel Aytan, Hüseyin Taş, Ergin Kılıkçıer, Deniz Kiziroğlu

  Bu tür filmlerin sonucu genelde fiyasko oluyor çünkü yönetmenlerimiz nedense ‘Cin’ ve onun laneti dışında hiçbir konu bulamamakta diretiyorlar. Senaryo kötü olunca ve vasat oyunculuklar eklenince ortaya seyirciyi sıkan yapımlar çıkıyor.

  Yönetmen Alper Mestçi’nin son filmi ‘Siccin 6’yı gidip izledim. Şimdi Şunu dememi bekliyorsunuz film vasat. Yanılıyorsunuz tamam korku filmlerini izlerken korkmadığım doğrudur. hatta reklam için para vereceklerini söylediler bu savsata yapımcı  filmini satıyor.

  Geçeyim yoruma;

  Alper Mestçi’nin bu tür filmlerle sürekli haşır neşir olması sebebi ile her seferinde farklı hikayeleri bize sunuyor.Orhan adlı genç adam, büyük tutkuyla bağlı olduğu eşini, genç bir yaşta kaybetmiş ve bunun travmasını atlatamamıştır. Bunun için adeta Şeytani bir anlaşma yapmış ve kaybettiği eşinin başka bir suret içinde ‘ölüler diyarından’ tekrar geri gelmesini istemiştir. Daha sonra bu anlaşmadan vazgeçip, tövbe etse de, salı vermiş olan kötü ruh bir aileye ve özellikle ailenin en büyük çocuğu Efsun’a musallat olur. Artık hem Efsun hem de ailesinin bütün fertleri tehlike altındadır. Mestçi, yeni filminin mekanı için Nevşehir, Aksaray ve Ürgüp’ü kullanmış.Korku filmi mi? Cevabım evet.

  Klişemi? Cevabım yine evet.

  Ancak Mestçi bu iş için yönetmen olmuş. Bu filmde de farklı bir senaryo, Alper Mestçi’nin kendisine hayranlık uyandıran  yönetmenliği ve başarılı oyunculuklar göz boyuyor.Hele bir oyuncusu var ki daha 13 yaşında Merve ateş ayakta alkışlıyorum kendisini son dönemin en çok gelecek vaad eden çocuk oyuncularından Alper Mestçi’nin göz bebeği olacak bence… Ses ve görsel efektler son derece iyi kullanılmış.

  Özetleyecek olursam; ‘Siccin 6’, her izleyişte taze bir öykü sunuyor bize. Bilindik kalıplar ile  bir öyküyü bambaşka bir bakış açısı ile anlatmayı hedefleyen bir yönetmen olan Alper Mestçi’yi ve ve bu filmde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

  Sadece para vaadleri hariç.

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler