More
  Ana SayfaHABEROyuncu Kazım Arslantaş'ın öncülüğünde Oyuncular Platformu aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

  Oyuncu Kazım Arslantaş’ın öncülüğünde Oyuncular Platformu aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.


  Yaklaşık 350 üyesi bulunan Oyuncular Platformunun aylık olağan toplantısı 22 Eylül 2020 Salı günü pandemi nedeniyle yine açık havada, bu sefer tarihi, güzel bir mekanda, Üsküdar Çengelköy’deki Kuleli Askeri Lisesi’nin bahçesinde, platform üyesi oyuncu ve aynı zamanda Üsküdar Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü son sınıf öğrencisi Kazım Arslantaş’ın girişimleri ile gerçekleşti.

  Başta Türk Tiyatro ve Sinema oyuncusu. İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Ferdi Atuner olmak üzere Murat Bölücek, Ali Ertan Güney, Kadergül Öztürk, Mustafa Keser, İsmet Çık, Cahit Bal, Cahit Çiftçi, Hacer Togay, Yapımcı Cengiz Sülüş (Piramit Yapım), Ebru Çömlekçi, Yıldıray Yıldızoğlu, Bülent Gülhan, Ahmet Ürküt, M.Ali Vergili, Özkan Keskintürk, Muharrem Erdemir, Adli Psikoloji Uzmani, siberkitap hazırlayıcısı Nuransa Tepeli v.b. Dizi, reklam ve sinema filmlerinde yer alan hepsi oyunculuk eğitimli, belli bir kariyer ve geçmişe sahip 100’e yakın oyuncu toplantıda bir araya geldiler. Bizde sanatsal faaliyetler takipçileri için oradaydık.

  Meslek grubu olarak oyuncuların bir araya geldiği bu güzel günde birbirleriyle kaynaşma fırsatı doğdu.

  Katılımın yüksek olduğu toplantıda yine sektörle ilgili sorunlar konuşulup çözüm yolları arandı.

  Başlıca sorunlar uzun süren set saatleri, bütçelerin düşük ve değişken olması.

  Ödemelerin geç olması ya da hiç ödenmemesi, Setlerde istedikleri itibar ve davranışları bulamamaları.

  Setlerde uygulanan farklı muameleler .

  Gibi konular masaya yatırıldı…

  1 Yorum

  1. Hakikaten, bu konuya katılıyorum.Çok büyük emek var, maddi ve manevi anlamda ciddi büyük çaba var. İşini severek yapan herkes, tabi ki bu sorunlara sabırla itina ile işini ilerletir.Önce iş sonra maddi tarafıdır önemli olan her zaman hem sahne önünde hem de sahne arkasında bir ekip oluyor. Zevkli bir iş; fakat bir o kadar da tatlı yorgunlukları da bazı sorunları da beraberinde getirir. Sorunları çözmeden yapılan işe kendini vermek çok zor. Oyunculuk, samimiyet ve özveri ister tüm benliğinizle bu işi yapıyorsunuz üstünüze giydiğiniz bir elbiseniz gibi düşünün. Herkes yaptığı işin emeğinin karşılığını almalıdır. Birlikte hareket ederek, bütün eksiklikleri masaya yatırarak daha güzel ve kaliteli daha doğrusu kalıcı projeler oluşacaktır. Bu tutumlarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Sanatla kalınız.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler