More
  Ana SayfaELEŞTRİBu yıl Tiyatroya doyacağız gibi gözüküyor… Nami Esatgil'in yönettiği Çetin Ceviz oyununu...

  Bu yıl Tiyatroya doyacağız gibi gözüküyor… Nami Esatgil’in yönettiği Çetin Ceviz oyununu sizler için yorumluyorum

  Dile ki kolay olsun, iki senedir istisnaları saymazsak. Tiyatro oyunu izleyemiyordum. 23 ekim cumartesi akşamı 4. kez sahnede oyun izlerken buldum kendimi. Bu arada köklü bir geçmişe sahip olan Şişli Tiyatrosu’nu tekrar hayata geçirenlere teşekkür etmeyi de ihmal etmeyeyim .Yakın zamanda yeniden evlere kapanmazsak bu yıl sanata en önemlisi Tiyatroya doyacağız gibi gözüküyor…

  Tiyatro izlemeyi ve yorumlamayı çok seviyorum… Ve bunu bilen, daha doğrusu benim değerimi bilen sınırlı sayıda olan kişilerden biri olan Nami Esatgil… Sanatsal Faaliyetleri hiçbir oyununda çağırmayı ihmal etmiyor sağ olsun.

  Bu sebepten naçizane tanıdığım, bildiğim bir ekibin oyunu Çetin Ceviz… Daha öncede yorumlarımda bahsettiğim gibi Nami Esatgil zorlama espriler olmadan güldürmeyi ve seyirciyi oyunun içinde tutmayı başaran bir yönetmen… Eğer bir Tiyatro oyunu izliyorsanız Türü ne olursa olsun her şeyden önce kültürünüze katkı sağlarsınız. Gülmek, eğlenmek yada ağlamak, duygulanmak ikinci plandadır. En azından benim için bu böyle. Takipçilerim ve sanat ile uğraşan, bu uğurda emek harcayan herkes bunu zaten biliyor o yüzden çok uzatmadan yoruma geçiyorum.

  Daha çok yazar ve yönetmen kimliğinden bahsetmeme rağmen Nami abi(Nami Esatgil) sahneyle tam olarak bütünleşmiş olarak son derece enerjik bir şekilde kendini ortaya koyuyor.
  Murat Tavlı’yı uzun zaman sonra sahnede görünce ufak bir sitemimi dile getirdim o da sağ olsun kendisini ifade etti aslında çok seviyorum on parmağında on marifet başarılı bir isim kendisi.

  Tuna ablamı (Tuna Arman)’ı daha önce de Hangisi Karısı oyununda izleme şansına sahip bir insan olarak söylüyorum… Diziler (1995 yılında ”Çiçek Taksi” dizisinde canlandırdığı Manolya karakteriyle bizi mest etti). Ve Sinema filmleri haricinde kendisini tiyatro sahnesinde izlemek ayrı bir zevk cana yakın ve insan canlısı bir kişilik kendisi.

  Daha önce de ismi gibi Efsane demiştim sözümün arkasındayım hizmetçi rolünü oynayan Efsane Geçen’e ayrı bir parantez açmak istiyorum. Oyunun büyük bir bölümünü yüksek enerjisi ile şenlendirdiği için Kendisini tebrik ediyorum hazır yeri gelmişken eşini (ses ve ışık : Bahri Cervatoğlu) de tebrik etmek istiyorum evliliklerini de yüz yüze tebrik etme şansım olmamıştı malum araya pandemi de girdi bir ev hediyesi sözüm olsun. Teoman Gelmez ele aldığı her rolün üstesinden gelen bana göre rolünü çok güzel yapan, bayağıdır sahnede izlemesem de her izleyişimde aynı keyfi aldığım kişi diyebilirim.

  Arzu budakla devam edeyim… Bir dönem Ege Tv İzmir Magazin Programı, Magazin Keyfi kanal 6, Star TV Bir Pazar Sabahı gibi programları sunmuş olan ve ve halen de aktif olarak Oyunculuk ve sunuculuk yapan Budak bana göre yine sahne enerjisi pozitif kişilerden.

  Sonuç olarak gayet akıcı aynı zamanda eğlenceli bir oyun. Aslında eğlencesi oyuncuların enerjisinden ve rejisinden geliyor, beni eğlendireceğinden bir saniye şüphe etmeden gidip izledim. Ve yanlarında Sanatsal Faaliyetleri görmeyi istedikleri sürece hep yanlarındayım. Çetin Ceviz oyununa gitmek Ve sonrası büyük keyif benim için Çünkü Nami Esatgil abimi ve ekini cok özlemişim.

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler