More
  Ana SayfaNOSTALJİMahallenin Muhtarları (Nostalji)

  Mahallenin Muhtarları (Nostalji)

  Çok özlenen bir yapım. Mahallenin Muhtarları.5 Ekim 1992’de Kanal 6’da yayınlanmaya başladı.Kandemir Konduk gibi usta bir senaryo yazarının imzasını taşıyordu. Yazar kadrosunda ayrıca Yonca Akasya , Kandemir Konduk , Melek Gençoğlu , Vilmer Özçınar , Gülsüm Öz ,Ece Yörenç gibi isimler bulunuyordu. Oğuz Yalçın, Filiz Kaynak, Avni Kütükoğlu ve Nursan Esenboğa yönetmen koltuğunda idi.

  80’lerde fenomen olmuş ” Perihan Abla” dizisi tadında sıcacık bir diziydi Mahallenin Muhtarları

   Erkan Can,Aydan Burhan,Esra Akkaya,Yalçın Gülhan,Filiz Taçbaş,Cihat Tamer,Ayşe Demirel,Işık Aras,Mehtap Anıl,Açelya Akkoyun, Goncagül Sunar,Sevil Üstekin, Nedret Özbek, Nedim Doğan, Ali Cağaloğlu, Leman Çıdamlı, Kutay Köktürk gibi usta oyuncuları ile çok güzel bir mahalle dizisiydi.

  İnsanların sıcak ilişkilerinin çok güzel bir şekilde dramatize edildiği çok sağlam bir yapıttı.Kanal 6’da İki sezon yayınlandıktan sonra 1994’te Atv’ye geçti ve 8 sezon bu kanalda yayınlandıktan sonra tekrar kanal değiştirerek, 2001’de Kanal D’ye geçti. 2002 yılında yollarını ayrılarak Atv’ye döndü Fakat buradan da Star TV’ye geçti ve son sezonunu burada yayınladı; 18 Haziran 2002’de sona erdi. Bizimkiler, Perihan Abla, Çiçek Taksi ve Kurtlar Vadisi Pusu dizileri ile beraber en uzun süre devam eden Türkiye’nin gelmiş geçmiş en güzel dizilerinden bir tanesidir.14 yıl boyunca zirvede yayına devam etmek kolay iş değil.  Günümüzdeki insan ilişkilerine ders olacak nitelikte keyifle izlediğim bir diziydi Mahallenin Muhtarları.Acısıyla tatlısıyla tıpkı hayat gibi bir diziydi . Tüm ekibi gönülden kutlarım.

  Hayatını kaybeden tüm oyuncuları saygıyla ve rahmetle anıyorum, hayatta olanlara ise sağlık ve başarı diliyorum.

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler