More
  Ana SayfaELEŞTRİGülhan İle En İyiler: SHERLOCK HOLMES

  Gülhan İle En İyiler: SHERLOCK HOLMES

  Robert Downey Jr ve Jude Law’ın baş rollerinde oynadığı Sherlock Holmes filminin üçüncüsü, Aralık 2021’e ertelendi. Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın baş rollerinde olduğu Sherlock Holmes dizisi içinse çekimlerine en erken 2020 yılında başlanabileceği söyleniyor.

   

  Sherlock Holmes severler için, yeni dizi ve filmi beklerken izleyebilecekleri alternatifleri sıraladık. İlk sırada Elementary dizisi yer alıyor.Bu diziyi bildiklerimizden farklı yapan Sherlock’un ABD’de karşımıza çıkıyor olması ve Watson’ın bir kadın cerrah olarak dizide yer alması.

  Günümüz uyarlaması olan dizide Sherlock Holmes Londra’da itibarını yitirdikten sonra rehabilitasyondan kaçıp Manhattan’a gelir. New York polis departmanının çözülmeyen suçlarına danışman dedektiflik yapar. Eski cerrah olan Dr. Joan Watson, Sherlock’un rehabilitasyonuna yardımcı olması için Sherlock’un babası tarafından tutulur. Soruşturma sırasında tıbbi bilgisinden yararlanmak amacıyla Sherlock, Watson’ı yanında tutar ve birlikte pek çok olayı çözümlerler.

  6 sezon devam eden dizinin baş rollerini Sherlock Holmes rölünde Jonny Lee Miller ve Dr. Joan Watson rolünde Lucy Liu canlandırıyor.Sırada, tüm sezonlarını izlemek isteyeceğiniz, espri anlayışına ve kurgusuna bayılacağınız şahane bir dizi var: The Mentalist. Bu dizide de Elementary’de olduğu gibi ana karakterimiz çıkarım yapma konusunda oldukça başarılı. Sherlock Holmes hikayelerine hiç de benzemeyen senaryosuna rağmen, diziyi izlediğinizde size hemen hemen aynı tadı veriyor. Diyaloglar ve karakterler oldukça başarılı bir şekilde yaratılmış. Dizinin senaryosu intikam duygusu üstüne kurulmuş. Her bölümde farklı bir vaka çözümleniyor. Ana konu ise ‘Red John’ vakası üstünden ilerliyor.

  Patrick Jane (Simon Baker)gözlem yeteneğini kullanarak insanlarla ilgili fikirler edinir ve onlara kendisini medyum olarak tanıtır. Bir gün bu özelliğinden dolayı televizyona çıkan Patrick Jane, Red John isimli bir düşman edinir. Jane’in karısını ve çocuğunu öldüren Red John, Jane’in hayatını bambaşka bir yöne gitmesine neden olur. Ölümlerden kendisini sorumlu tutan Jane, katili bulmak için CBI ile iş birliği yapmaya başlar. Vakaları ekipten bağımsız olarak sivri zekasıyla hızlı bir şekilde çözüme kavuşturur.

  Senaristliğini Bruno Heller’ın yaptığı ABD yapımı dizinin diğer oyuncuları ise Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman, Amanda Righetti.

  Gülhan Çakır
  @glhn.ca

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler