More
  Ana SayfaELEŞTRİFrekans başarılı bir Stephen King uyarlaması

  Frekans başarılı bir Stephen King uyarlaması

  Stephen King! şüphesiz Korku ve gerilim edebiyatı dendiği zaman, türün en sağlam örneklerini tek başına çıkartmayı başaran ve onlarca yıldır seyirciyi ters köşe yapmayı başaran bir isim.2016 yılında seyirci ile buluşan Frekans filmi. Cell adıyla yayınlanan ve genellikle olumlu yorumlar alan 2006 tarihli Stephen King romanının beyaz perdedeki hali olan Frekans. başarılı bir  film bana göre.

  Akıllı telefonlar üzerinden insanlığa dair ürkütücü bir felaket tablosu sunan hikaye, bilinmeyen bir sebeple aklını kaçıran, şiddete yönelen kitleleri gözler önüne seriyor. Stephen King’in bundan 10 yıl önceden günümüzde de bizi bağımlı eden cep telefonlarının ne derece tehlikeli olabileceğini ilginç bir kurguyla bizlere aktarıyor. Kurguladığı  neredeyse herkesin yaptığı her şeyi bilmesi üzerinden yola çıkan bir hikaye.

  Ödemeli bir telefondan eski karısı ve çocuğu ile irtibata geçen Clay, bir anda çıldıran, hem kendine hem de çevresindekilere zarar veren insanlar karşısında şok oluyor.

  Açılış sahnesi ile epeyce merak uyandıran, hatta şok geçirmenizi de sağlayan Frekans filmi; Bu noktadan sonra yerini defalarca tanık olduğumuz kaç kurtul kovalamacasına bırakıyor.Stephen King’in roman uyarlaması Frekans filminde çok sağlam bir eleştiri, hatta uyarı var. Teknolojinin yanlış kullanımı yüzünden artık herkes aşağı yukarı aynı şeyleri düşünen, aynı tepkileri veren yürüyen ölüler gibi.

  Bir başyapıt değil ama “sağlam film” diye tabir edilen filmlerin en güzel örneklerinden. Bence sinemanın gücüne tekrar tanık olmak için kaçırmamakta gerçekten fayda var.

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler