More
  Ana SayfaHABERFOTOĞRAFÇILAR İÇİN NETFLİX YAPIMLARI

  FOTOĞRAFÇILAR İÇİN NETFLİX YAPIMLARI

  Netflix yapımları arasından fotoğrafçıların ilgisini çekebilecek dizi, belgesel ve filmleri  bir arada sizler için sıraladık. Netflix’te yer alan açıklamalarıyla 10 güzel yapım sizlerle. 

  1. B YÜZÜ: ELSA DORFMAN’IN PORTRE FOTOĞRAFLARI

   Yapımcı Erol Morris, hem ünlülerin hem de sıradan insanların fotoğraflarını çeken Polaroid fotoğrafçısı dostu Elsa Dorfman’ın hayatını, işlerini ve stüdyosunu inceliyor.

  2. TALES BY LIGHT- IŞIĞIN MASALLARIAlaska’nın nehirlerindeki boz ayılardan Uganda ormanlarındaki dağ gorillerie uzanan yolculukta, Art Wolfe mükemmel görüntünün peşinde

           3. KAYBOLAN BUZLAR Çevre fotoğrafçısı James Balog, dünyanın değişen buzullarını yıllar boyunca kaydetmek için hızlandırılmış kameralar kurar.

            4. HARRY BENSON: SHOOT FİRST Film, Beatles ve diğer ünlülerin samimi fotoğraflarıyla dünya çapında şöhrete kavuşan fotoğrafçı Harry Benson’ın kariyerini anlatıyor.

           5.THE PHOTOGRAPHER OF MAUTHAUSEN

  Nazi toplama kampındaki karalan bir mahkum, yaşanan vahşeti belgeleyen fotoğrafların negatifini çalmak için ofisteki işinden yararlanır. Gerçek olaylardan uyarlamadır.
           6.BÜYÜLEYİCİ SANATDoğanın sanatına şahit olun. Film yapımcısı Louie Schwartzberg, okyanuslarda, ormanlarda, çöllerde ve çiçeklerdeki güzellikleri gözler önüne seriyor.
          7.SOYUT DÜŞÜNCE: TASARIM SANATINew Yorker dergisinin kapaklarını ve Instagram eskizlerini çizen illüstratör Christoph Niemann, soyutlama ve etkileşim kavramlarıyla oynarken özgünlüğü sorguluyor.
          8.MÜLTECİAlanında takdir gören beş fotoğrafçı, daha iyi bir yaşam hayaliyle yola çıkan mültecilerin karşılaştıkları zorluklar hakkında daha detaylı bir fikir edinmemizi sağlıyor.
          9.GÖĞE UZANAN MERDİVEN: HAVAİ FİŞEK SANATIOlağanüstü piroteknik gösterileriyle tanınan Çinli sanatçı Cai Guo- Qiang, bu nefes kesen belgeselde şimdiye kadarki en muazzam projesini yaratıyor.

         10.TERRAGözlerinizi alamayacağınız görüntülerle dolu bu belgesel, insanlık doğadan daha da izole olurken yaşayan diğer canlılarla ilişkimize odaklanıyor.

  Gülhan Çakır

  @glhn.ca

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler