More
  Ana SayfaELEŞTRİFOTOĞRAFÇILAR İÇİN FİLM ÖNERİLERİ

  FOTOĞRAFÇILAR İÇİN FİLM ÖNERİLERİ

  SAVAŞ FOTOĞRAFÇISI- WAR PHOTOGRAPHER

  Savaş Fotoğrafçısı filmi iki yıl boyunca James Nachtwey’in fotoğrafçılık yaptığı çeşitli savaşlarda olan deneyimlerine dayanıyor. 2002 yılında en iyi belgesel Oscar’ını kazanan filminin yönetmenliğini Christian Frei yapıyor.

  2001 İsviçre yapımı olan filmin çekimleri bazen fotoğrafçıyı takip eden bir kamera ile sağlanıyor. Bu durum ana karakter ile daha iyi empati duymamızı sağlıyor.

  THE BANG BANG CLUB

  Çoğu zaman etkileyici bir fotoğraf görürüz. Fakat onu kimin çektiğini ve hangi şartlarda çekildiğini bilmeyiz. Bu film sayesinde, savaş fotoğrafçısının etik değerleri, yaşadığı zorluklar, fotoğrafı çekmeden öncesi ve çektikten sonra yayınlanma süreci de dahil olmak üzere pek çok konuda bilgi sahibi oluyoruz. Son derece başarılı dört savaş fotoğrafçısının başından geçenlere tanık oluyoruz. Greg Marinovich, Joao Silva, Kevin Carter ve Ken Oosterbroek’i canlandıran oyuncular, 90’ların hemen başında Güney Afrika’ya giderek orada yaşanan şiddet ve ırk ayrımcılığı gibi konuları fotoğraflayarak bizlere anlatmaya çalışırlar.

  TRIAGE

  Scott Anderson’ın kitabından uyarlanan film, bir savaş fotoğrafçısı olan Walsh’ın görevden dönmeyen arkadaşlarının gizemli ölümünü araştırmaya başlamasını anlatıyor.

  CİTY OF GOD

  Brezilya sokaklarındaki hayatların tanıtıldığı filmde iki çocuğun büyüyüp birinin fotoğrafçı oluşuna tanık ediyoruz. Film en başarılı filmler kategorisinde üst sıralarda yer almakta.

  Gülhan Çakır

  @glhn.ca

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler