More
  Ana SayfaTİYATROBu kadar gülmek Olacak Şey Değil (Tiyatro oyunu yorumu)

  Bu kadar gülmek Olacak Şey Değil (Tiyatro oyunu yorumu)

  Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlarFazla Mesai Tiyatro Grubu ‘Olacak Şey Değil’ İsimli oyunun Prömiyeri  ile dün akşam  Fazla Mesaideydi.

  Fazla Mesai Tiyatro Grubu Michael cooney’in yazdığı, haldun dormen’in çevirdiği, can törtop’un yönettiği, tiyatro dünyası oyuncuları tarafından daha önce sahnelenen bir komedi ile çıktılar karşımıza bu kez. Yönetmen koltuğunda yine can törtop vardı.

  Oyunda, işsiz kaldığı halde bunu karısına itiraf edemeyen bir adamın, eski kiracısı üzerinden işsizlik parası almaya başlaması ve bunu türlü yalanlar ile devam ettirerek çevresindekileri de bu oyunun içine çekmesi kargaşa, yalan dolan, açılıp kapanan kapılar, çalan telefonlar ve düşmeyen bir tempo ile anlatılıyor. Oldukça hareketli bir durum komedisi.

  Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve iç mekanTiyatronun her türünü severim ayırmam ve sevdiğim için giderim. Ama vodvilin yeri bende ayrıdır, iyi ve kaliteli bir vodvilin bende bıraktığı keyif ise apayrıdır. Sevimsiz kişilikleri bünyesine kabul etmez. Vodvilde hain karakterler bile sevimlidir.

  Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve iç mekanEric Swan’da böyle bir karakter fırıldak üçkağıtçı ama çok sevimli bir yalancı başına neler neler gelmiyor ki ! komşusu Norman’da çok sevimli. Hele bir amcası var muzip ihtiyar George amca o da çok sevimli gelelim oyunculara bu karakterleri kimler canlandırdı. Eric Swan rolündeki arkadaşımız Çağlar Çakır kendinden emin karaktere sağlam sarılmış. Saf komşu Norman rolünü ise Gizem Yeniyurt üstlenmiş bir erkeği oynamak eğlenceli olsa gerek zor ama başarmış. George amca rolünü Brendayı canlandıran Kübra Kalkan üslenmiş.

  Olacak Şey Değil ’i bu kadar çok beğenmemin nedenlerinden biri de kalabalık oyuncu kadrosunun Dr. Chapman, Jenkins, Sally, Linda gibi canlandırdığı karakterlere hakkını vermesi. Tüm oyuncular bence harikaydı.

  Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlarGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve ayakkabılarAncak Bayan Cooper rolündeki Alev Gökmen’i övmezsem bana gücenir herhalde. Bayan Cooper oyunun en önemli karakteri neden diye soracak olursanız esrarı çözen karakter o dolayısı ile bu rol kendisine verilmiş (tahminimce) kendisinin söylediğine göre bu altıncı oyunu yani sahneye iyice ısındı ve oyunculuğunu konuşturmaya başladı.

  Kısaca : Farsın baş döndürücü temposunu iyi yakalamış, Tatlı tatlı günümüze göndermeler de yapmayı ihmal etmemiş bir oyun var karşımızda.

  Emek, aIın teri ve başarı eI eIe yürür. Fazla Mesai Tiyatro Grubu’ na çok teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

  Ümmühan Kıldiş ve Can Törtop’a Her zaman olduğu gibi teşekkür ediyorum.

  Yazan : Michael cooney

  Yöneten: can törtop

  Fazla Mesai Yapanlar : Çağlar Çakır, Kübra Aksoy, Şebnem Usanmaz, Gizem Yeniyurt, Onur Araslı, Türkan Şirin Ateş,
  Canan Süzgenli,Alev Gökmen, Kübra Kalkan.

  Fazla Mesai Tiyatro Grubu : Onlar, tiyatrodan farklı meslekleri olan tiyatro aşıkları. Kimi bankacı, kimi mühendis, kimi öğretmen, kimi öğrenci… Hepsinin ortak noktası tiyatroya gönül vermiş olmaları. İşlerini tamamladıktan sonra dinlenmek yerine tiyatro provası yapmayı tercih ediyorlar, Fazla Mesai’ye geliyorlar…

                                                        http://www.fazlamesaitiyatrogrubu.com

                                                        www.tiyatrodunyasi.com

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ


  Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, sahnede, ayakta ve iç mekan

  Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan

  Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor ve iç mekan

  Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta  Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, düğün ve iç mekan

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler