More
  Ana SayfaELEŞTRİ"bazı adamların da ne mal olduklarını anlamak için ışığa doğru tutup, içinden...

  “bazı adamların da ne mal olduklarını anlamak için ışığa doğru tutup, içinden ATATÜRK geçiyor mu geçmiyor mu bakmak lazım..” Sinema ve Tiyatro oyuncusu, Yazarı ve Yönetmeni Ali Poyrazoğlu’nun Hayatım Roman isimli Oyununu sizler için yorumluyorum

  Sinema ve Tiyatro oyuncusu, Yazarı ve Yönetmeni Ali Poyrazoğlu’nun Hayatım Roman isimli Oyununu Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sizler için izledim dün akşam… Yoruma geçmeden önce Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. Sanat hayatına tiyatro ile başlayan Nur Gürkan ablama ince jestinden ötürü sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum.

  Tiyatro hayatın aynasıdır denilir genel olarak. Doğal olarak dekor, kostüm, reji ve bunlara hayat veren oyuncular. Bu aynanın bütününü oluşturur. Seyircinin ilgisini canlı tutmaya çalışmak kolay bir iş değildir. Ancak bir nefeste izlenen, sonunda etkisinden kurtulamadığınız… Bu sezonun dikkat çeken tek kişilik oyunları. Şu ana kadar izlediğim bu üçüncü oyun. Bunlardan ilki Kumbara Görsel Sanatlar prodüksiyonun yeni projesi Vural Bingöl’ün yazıp oynadığı “Che’nin Vedası” İsimli Oyun ikincisi Janset’in baş döndüren Performansı ile izlediğim “Tomris” isimli oyun ve Sinema ve üçüncü olarak Tiyatro oyuncusu, Yazarı ve Yönetmeni Ali Poyrazoğlu’nun Hayatım Roman isimli Oyunu diyebilirim gönül rahatlığı ile.

  Ali Poyrazoğlu… Doğum tarihinden başlayarak. Tiyatro ve sinema yazarlığı hakkında, oyunculuk kariyeri hakkında, oynadığı tiyatrolar arasında bulunan Dormen Tiyatrosu, Kent Oyuncuları, Ulvi Uraz Tiyatrosu, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu hakkında ve hayatına dair bir çok anıyı bizimle paylaştığı oyununda yer yer güldürdü, yer yer düşündürdü yine bizleri. Sahnede bir insan daha ne kadar öz güvenli olabilir diye sorarsanız o Ali Poyrazoğlu’dur diyebilirim herhalde.

  Hiç tereddüt etmeden söyleyebilirim ki oyunun genelini yüzünüzde büyük bir gülümsemeyle izliyorsunuz. İzleyiciyle iletişimini muhteşem bir şekilde kuran oyuncunun yüksek enerjisi ile oyunu bu kadar iyi yürütebilmesine özel olarak şahit olmak için bile izlenebilir.

  Oyunun sonunda kendisini bekleyen hayranları ile tek tek ilgilendiğini ve kitap imzaladığını da ekleyerek yorumu bitiriyorum.

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler