More
  Ana SayfaELEŞTRİSoluk almadan okuyacağınız bir roman Sezer Soykök imzalı "AVCI"

  Soluk almadan okuyacağınız bir roman Sezer Soykök imzalı “AVCI”

  Onu öldüremem, yapamam… O bir hasta
  Hasta olmasaydı çoktan diğerinin yanına göndermiştim.
  Psikiyatrist olmam, sağlıklı bir ruha sahip olduğum anlamına gelmez. Sadece içimdeki psikopatı kontrol edebiliyorum o kadar.
  Ummadığınız olayların girdabında tek başınıza mücadele etmek zorunda kaldıysanız, kurtaramadığınız bir ruhun vicdan azabını dindirmek için kurtaracak başka bir ruh ararsınız. Ya da o ruh beklemediğiniz anda karşınızda belirir.Onu kurtarmak için kendi ruhumu kaybetmekten başka çarem yoktu… Zaten, ilk kurbanım ruhumun yarısını almıştı.
  Şimdi ise… Hazırım… Avcı iken Av olma riskine gelince… O hep var… Psikiyatrist Murat Akın

  Kapakta yazan tanıtım bu Romanı okuduktan sonra anlıyorsunuz ne demek istediğini bugünkü incelemimin konusu başlıktada belirttiğim Sezer Soykök imzalı “AVCI”

  Yoruma geçmeden önce kısaca bir kaç söz söylemek istiyorum… Beni bilen bilir benim için… Dostluk illa yan yana diz dize olmak değildir. Asıl can cana kalp kalbe olmaktır. Gerçekten değer verdiğim hayatımda olmasını istediğim çok az kişi vardır. Bunlardan biride değerli abim Sezer Soykök yorumdan önce bir kezde sizlerin huzurunda söylemek istedim …

  Hala okumayan varsa spoiler vermeden yorumlayayım hazırsanız değerli Sanatsal Faaliyetler takipçileri…

  Türkiye’deki ve dünyadaki en büyük sorunlardan biri tecavüz konusu ile başlıyor hikaye… Bundan sonrası yazarın (Sezer Soykök) kafasında kurguladığı birinci bölümden sonra tamamen değişik bir yolculuğa çıktığımız ve okurken adeta abartısız söylüyorum gözümüzde canlandırdığımız bir hikaye.

  Psikiyatrist Murat Akın’ın başından talihsiz üzücü bir olay geçmiş daha sonrasında çevresine başka şekilde gözüken ama iç dünyası bambaşka bir karaktere dönüşmüş.

  Kitabı okurken hiçbir şekilde sıkılmıyorsunuz diyebilirim zaten Sezer abi yazarken karakterleri tesadüfen seçmemiş bence yani kurgularke itina ile kurgulamış bunu bölümlerin birini bitirdiğinizde anlamıyorsunuz ilk başta. Ama sonra şok bir etki yaratıyor.

  Açıkçası Sezer abinin anlatımını Tiyatro sahnesinde Tetikçiyi izlerken de beğenmiştim. Kesinlikle hikayeyi aktarırken teklemediğini düşünüyorum. Hikayesini güzel işlediği için tebrik ediyorum derler ya iş başka dostluk başka. Kitap okumayı ihmal ettiğim doğrudur… ama psikolojik türde romanlar sevdiğim için soluksuz bir şekilde bitirdim kitabı.

  Avcıyı okuduğumda bir kez daha anladım ki Sezer Soykök ne yazsa seve seve sorgusuz sualsiz okurum. Teşekkürler Sezer Soykök iyiki varsın.

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler