More
  Ana SayfaHABER“NECROMAN “ 14 Ödül Ve 50’den Fazla Resmi Seçkiyle Festival Yolculuğuna Devam...

  “NECROMAN “ 14 Ödül Ve 50’den Fazla Resmi Seçkiyle Festival Yolculuğuna Devam Ediyor.

  Korku ve gerilim tarzında filmler çeken başarılı yönetmen Ercan Er, “NECROMAN” isimli ikinci filmi ile yurt içi ve yurt dışında düzenlenen festivallerde büyük ilgi gördü.

  Film dünya Prömiyerini Amerika’nın Los Angeles kentinde düzenlenen “Midsummer Scream Halloween Festival “ seçkisi kapsamında yaptı.

  Southeast Regional Fest’te en iyi korku filmi,Creepy Tree Fest’te ürkütücü set tasarımı,Monsterflix Awards’ta en iyi yönetmen ve dünyanın en seçkin festivallerinden biri olarak gösterilen, Santiago Horror Film Fest’te ise resmi seçki aldı.Ayrıca buna benzer çeşitli festivallerde de övgü gördü ve toplamda 14 ödül kazandı.

  Senaryosu Ercan Er ve Serdar Atam tarafından kaleme alınan filmin yapımcılığını Aykut Gökmen Çalışkan, uygulayıcı yapımcılığını Tandoğan Muzır, sanat yönetmenliğini Caner Savaş, görüntü yönetmenliğini Cihan Gedik ve yönetmenliğini ise Ercan Er üstleniyor.

  Filmin oyuncu kadrosunda, Hülya Diken, Bülent Arslan, Emircan Turan, Sude Gerzan, Ahmet Okay, Gazel Yüksel ve Yılmaz Kaya gibi isimler yer alıyor.
  Ürpertici bir konuya sahip olan “NECROMAN “ çekimleri İstanbul’da tamamlandı.

  Filmin öyküsü, ablası ve kız kardeşinin bir gece yarısı kimliği belirsiz bir kişi tarafından tecavüz edilip öldürülmesinin ardından, gerçeklikle bağı kopmaya başlayan ve olayın psikolojik etkisini üzerinde hisseden Ali‘nin hikâyesini anlatıyor.

  Karlı bir gecede, Ali’nin kız kardeşi ve ablası evlerini basan biri tarafından hunharca öldürülür. Bu korkunç olay, Ali üzerinde büyük bir etki yaratır. Olayın üzerinden 40 yıl geçmesine rağmen, Ali hala olayın psikolojik etkisi altında, mezarlıktaki küçük kız çocuklarıyla konuştuğunu düşünür. Onları evine götürerek mumyalar. Böylece, onlara hayat verdiğini sanır. Onlarla yaşamaya başlar.

  12 dakikalık kısa çekim süresine sahip olan film, yurt dışında festivallerde boy göstermeye devam ediyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler