More
  Ana SayfaELEŞTRİKesinlikle favorim "Eltilerin Savaşı" Sinema filmi Eleştirisi

  Kesinlikle favorim “Eltilerin Savaşı” Sinema filmi Eleştirisi


  Senaryo : Gupse Özay
  Yönetmen Onur Bilgetay
  Oyuncular: Gupse Özay, Merve Dizdar, Ferit Aktuğ, Uraz Kaygılaroğlu.Yanı sıra Füsun Demirel, Ali İpin, Hülya Duyar,Taylan Erler ve Ayta Sözeri gibi isimler yer alıyor.

  Konu özet olarak : Eltilerin Savaşı, iki elti olan Sultan ve Gizem arasında yaşanan tatlı çekişmelere, bitmek bilmeyen rekabete odaklanıyor.

  Bence duygusallıktan çok komedi işleniyor filmin konusunda ama her ikisi de var hoş ve eğlenceli bir film. Diyerek yorumlamaya başlayayım. Bence harika bir komedi yazarı Gupse Özay. Tabi bu benim şahsi fikrim. Deliha bir ve iki den sonra yazdığı ve rol aldığı Görümce (Gelin – görümce arasındaki çekişmeli ilişkiyi mizahi bir dille ele alıyor) filminin ardından bu kez Gizem ve Sultan’ın evlilik hayatlarına odaklanılan filmde, iki eltinin yarış içindeyken Selim ve Fatih’i nasıl etkiledikleri anlatılıyor. biz insanların yaşama amacı, güven, ihanet, aile bağları tatlı ve komik bir dil ile seyirciye aktarılıyor.
  Detaylı yorumlayacak olursam : Gupse Özayın diğer filmlerini (Deliha, Deliha 2, Görümce) izleyen ve beğenen biri olarak bu filme de bayıldığımı söyleyebilirim. Gülmekten karnıma ağrılar girdi diyemem fakat eğlendim özellikle kafamın dolu olduğu bu günlerde antidepresan gibi geldi. filmin bazı sahneleri nokta atışı tespitlerle dolu Akrabalık ilişkileri, resmen üniversitede eğitimi verilmesi gereken bir bölüm adeta. Her şey o kadar çetrefilli ki, insan bazen sudan çıkmış balık gibi ne yapacağını bilemiyor. Şüphesiz ki bu akrabalık çeşitlerinden en zorlusu da eltilik müessesesi. Tam bu noktada yine film güncel bir konuya mizah yolu gönderme yapmayı başarmış.
  Geçelim oyunculuklara : Gupse Özay kendi yazdığı Sultan karakterini başarılı bir şekilde bana göre yine ekrana yansıtmayı başarmış. Merve Dizdar özellikle filmin başında ben buradayım savaşa hazırım diyor ve rolünün hakkını veriyor. Uraz Kaygılaroğlu zaten daha öncesinde rol aldığı çalışmalardan dolayı hayranlık ile izlediğim performansı yüksek bir isim. Ferit Aktuğ oyunculuğuyla rol aldığı film ve dizilerdeki karakterleri çok doğal ve gerçekçi yansıtmayı başaran güzel bir oyuncu.
  ara karakterler oldukça başarılı isimlerden oluşuyor… Füsun Demirel, Ali İpin, Taylan Erler zaten üzerinde konuşulmayacak kadar başarılı isimler… Hülya Duyar yine çok sempatik yine çok samimi.
  Sonuç olarak… Yeni dönem Türk Sineması’nın enleri içinde olmayı hak edecek bir film. İzlemenizi tavsiye ediyorum.

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler