More
  Ana SayfaHABERBİLİNEN ADIYLA TÜRKİYE'NİN BRAD PİTT‘İ DEĞERLİ İNSAN SAYIN BURHAN SIRMABIYOĞLU (BURHAN SIRMA)...

  BİLİNEN ADIYLA TÜRKİYE’NİN BRAD PİTT‘İ DEĞERLİ İNSAN SAYIN BURHAN SIRMABIYOĞLU (BURHAN SIRMA) İLE BU KEZ SANAT DÜNYASINI SALLAYACAK MEGA BİR RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİK…

  Sanatsal faaliyetler.com sitesini oluştururken buyuk beklentilerim olmadı halada yok.
  Ancak oyle dostluklar kazandımki bunlardan biride Türkiyenin Brad Pitt’i lakaplı ULUSLAR ARASI projelerin aranan yüzü. Dizi ve sinema oyuncusu güzel insan Burhan Sırmabıyıkoğlu (Burhan Sırma) ile 3.kez bir araya gelmenin mutlulugunu yaşıyorum.
  Her Şeyden Önce Samimi Bir İnsan Neşeli, Eğlenceli, Hep Aynı Gülümseyen Yüz, Hep Aynı Sıcak Bakışlar. Değerli İnsan Sayın Burhan Sırmabıyoğlu (Burhan Sırma) İle Bu Kez Kalamış sahilde bir araya geldik. Sanat Dünyasını Sallayacak Mega Bir Röportaj Gerçekleştirdik.

  HOLLYWOOD’DA DA YAYIN YAPAN GLOBAL BİR TV’DEN TEKLİF GELDİ BUNUN HAKKINDA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

  “Merhabalar öncelikle Hoşgeldiniz…
  Evet bu konu çok önemli bir konu bu teklif Türkiye’de benim adıma yapılan bir teklif. Buradaki içerik ve Konsept şöyleydi. Benim günlük yaşantı mı kendim videoya çekip günlük olarak kendilerine ulaştırmamı istediler. Çünkü bunu dünyada yayınlayan bir kanal bu Yeni konseptleri Hollywood’da olması da benim için özel ve cazip bir teklifti fakat kişisel ayrıntılara girdiğimizde bu teklifi canlı olarak bir Zoom görüşmesi yaptığımızda iki buçuk saatlik bir görüşmeydi bu canlı Zoom üzerinden tercümanlar aracılığıyla… Benim özel hayatıma ve Aile hayatımla ilgili benden bilgiler istedikleri için bu teklifi reddetmek zorunda kaldım . Çünkü benim ahlaki değerlerime ve kendi görüşlerime aykırı bir Proje. Onlara göre çok doğru olması gereken benim gibi bir ünlünün günlük hayatında Neler yaşadığı, neler yaptığı… Onlar için evet doğru olabilir ama benim açımdan işin detaylarına girdiğimizde ters bir şey oluyor kendilerine de bunu söyledim. Çünkü günlük her hareketimi spor yaparken, yemek yerken bir konsept çekip atmamı istiyorlardı. Bu bana uyacak bir tarz bir davranış değil. Tabii bu durumda kendilerine Teşekkür ederek görüşmeyi bitirdim. Türkiye’de ilk defa bir Sanatçıya böyle bir teklifle gelindi bunu duyduğumda onurlandım, heyecanlandım. Fakat dediğim gibi ahlaki değerlerimize ve Aile yapımıza uygun olmayan teklifti. Ama bu teklifi almaktan. Tabii ki bir Türk Sanatçı olarak Onur ve Gurur duyuyorum”.

  ODA TİYATROSUNDAN OYUN İÇİN TEKLİF ALDIĞINIZ SÖYLENİYOR BUNUN HAKKINDA NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

  “Evet doğru duyum almışsınız… Uzun zamandan beri görüşmeler devam ediyordu. Sağ olsun Oda Tiyatrosunun sahibi Kaan Erkam hoca beni ısrarla bu oyunda görmek istiyordu. Duayenler ile kendisi görüştü ve beni ikna etme turları başladı. Çünkü ben uzun yıllardan beri Tiyatro sahnesinde çıkmamıştım ve çıkmayı de hiç düşünmüyordum. Şu an günümüzde yaşadığımız koronadan dolayı setlerde de bir şey yapamadığımız için güzel bir Tiyatro olayı bana cazip geldi ve bana tiyatro oyununun normal bir tiyatro oyunu olmadığını çok farklı bir konsept olarak sunulduğunu söylediler. Neydi bu konsept derseniz… Canlı bir meyhanede gerçek bir meyhane ortamında sahneye çıkıp oyunumu sergilemem söylendi. İsminin de Meyhane olması çok ilgimi çekti doğrusunu söylemek gerekirse… Biliyorsunuz ben kötü Rollerde oynamayı daha çok seviyorum buradaki psikopat Mahmut’u benim canlandırmamı istediler. Bu psikopat Mahmut kimdir, ne yapar diye sorduğumda bana psikopat Mahmut’un konuşmalarını ve hareketlerini anlattılar… Bu da Tabi benim sinema alanında sevdiğim severek oynadığım karakterlerden biri olduğu için bu sefer tiyatro seyircisine göstermeyi düşünüp teklifi Kabul ettim. Çok heyecanlıyım çünkü gerçekten tiyatro seyircisi Özel bir seyirci, bu Özel seyirci de beni Tiyatro oyunlarında çok görmek istiyordu. İnşallah nasip olursa bu görevi de bu şekilde tamamlayacağız”.

  SOSYAL AĞLARDA ÇOK İLGİ ÇEKEN HAYVAN HAKLARI YASASI İLE İLGİLİ OLAN 5 FARKLI RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİNİZ HAYVANLARA KARŞI EZİYET VE İŞKENCE SUÇLARINA KARŞI NASIL DESTEK OLMAYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

  “Bu 5 Röportaj büyük ilgi gördü hem yazılı basında görsel basında ve sosyal ağlarda… Tabii hayırseverlerimizinde büyük desteği inanılmaz hoşuma gidiyor… Bu konuda çok duyarlılar ve bu da beni mutlu ediyor… Hayvanlarla ilgili işler yapan, hayvan hakları yasası çıkmasını isteyen bir Sanatçı olarak gördüğüm bu ilgi beni çok memnun ediyor”.

  SOKAK HAYVANLARININ İÇ BURKAN HİKAYELERİNİ ANLATAN BELGESEL TADINDA DRAM TÜRÜNDEKİ “SOKAĞIN ÇOCUKLARI” SİNEMA FİLMİNİN DEVAMI OLAN “SOKAĞIN ÇOCUKLARI 2” İSİMLİ PROJEDE DE YER ALACAKSINIZ BU PROJEDE YER ALMAK NASIL BİR DUYGU?

  “Evet Murat Bey bu konuda doğru bilgi almışsınız. Çok gizli tutulmasına rağmen bu aldığınız bilgi hakkında sizi tebrik ediyorum… Burada aynı ekibin olması bir kere beni en çok ikna eden olay oldu. Sağ olsun değerli Senaristimiz Kasım Uçkan ve değerli yönetmenimiz Ahmet Faik akıncı’nın projesinde beraber çalışacak olmamızdan dolayı mutluyum. Ülkemizde hatırı sayılır hayvan sever var. “SOKAĞIN ÇOCUKLARI 2″ filminin vizyona girmesini sabırsızlıkla bekliyorlar ve daha büyük kitlelere ulaşacağını iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü hayvan hakları Yasası ile ilgili çok iyi, çok olumlu gelişmeler var bundan dolayı tekliflerini hiç düşünmeden hem kamera arkası Genel Koordinatörü olarak Hem de kamera önü Başrol Oyuncularından biri olarak hiç sorgusuz ve hiç düşünmeden kabul ettim”.
  ULUSLAR ARASI PROJELERİN ARANAN YÜZÜ BİR SANATÇI OLARAK DOKSAN YEDİ (97) DİLDE YAYINLANMIŞ BİR WEB SİTESİNE SAHİPSİNİZ BU SİTEYİ OLUŞTURMAK KİMİN FİKRİYDİ?

  “Şu anda profesyonel olarak bir web sitem kuruldu… (www.burhansirma.online) tamamen bütün hakları bana ait ve Telif hakları da bana ait olmak üzere doksan yedi (97) dilde çeviriye sahip olan bir Site gerçekleştirildi. böyle bir web sitenin sahibi olmaktan Onur ve Mutluluk duyuyorum. Kimin fikriydi dediniz tamamen Sponsonların fikriydi. “ULUSLARARASI alanda da Ülkemizi temsil eden değerli bir sanatçsınız… Sizin dünyadaki hayranlarınızın sizi sevenlerin Siteye girdiklerinde kendi dillerinde bunu okuması çok mantıklı olur Biz bu görevi üstleneceğiz ve Biz bunu yapacağız” dediler. Bugün baktığınızda Filipinler’deki bir hayranım, bir sevenimin bunu kendi dilinde okuması çok güzel bir olay. Site de dediğim gibi profesyonel bir site bütün hakkımdaki her şey doğru ve benim kontrolümde olan bir Site olduğu için biliyorsunuz Sosyal ağlarda çok yanlış haberlerde çıkıyor. Bunun için Sponsorlarıma çok Teşekkür ederim gerçekten çok uğraştılar. İngilizcesinden tutunda Tayland diline kadar Çok hoşuma gitti ve bunu başardılar kendilerine tekrar Teşekkür ediyorum ve böyle bir Sitenin olmasından dolayı Gurur duyuyorum”.
  KÜTÜPHANELER DOLSUN, TÜM ÇOCUKLAR OKUSUN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNİN GÜZEL BİR PROJE BİLİYORUZ VE BURHAN BEY YİNE SİZİ GÖRÜYORUZ BU PROJEDE GÖNÜLLÜ YER ALDIĞINIZ DOĞRU MUDUR ?


  “Evet Her Köye Bir Kütüphane Projesi gerçekleşti… Resmi olarak ve şu anda faaliyetteler kendileri gerçekten ilk başta benimle görüşmek istediklerinde ve ilk toplantımızda çok heyecanlıydılar ve ben kendilerine destek olacağımı söylediğimde çok mutlu olacaklarını söylemişlerdi. Ben de onlara bu Projenin bir Resmiyet kazanmasını ve Resmiyetten sonra gerçekten tutacağına inandığımı kendilerine ve Başkana söylemiştim. Başkanla görüştüm ve kendileri de buna çok inandıklarını… Benimle beraber bu projede çok iyi bir şekilde ilerleyeceklerini söylemişlerdi. Projeye gerçekten de Gönüllü olarak katıldım. Hiç bir ücret talep etmeme şartım vardı. Şu anda çok güzel haberler duyuyorum ve çok seviniyorum. Çünkü burada söz konusu olan çocuklar. Çocukların Kitap okuması, küçücük çocukların özellikle Anadolu’da Bu Proje ile beraber Kitaba kavuştuklarını duyuyorum. Resimlerini gönderiyorlar. inanılmaz seviniyorum, inanılmaz derecede mutlu oluyorum… Bu Sosyal Sorumluluk Projesinin Sanatçısı olarak ve gönüllü olarak dediğim gibi hiç bir ücret almadan yaptığım için bir her şeyden önce bir Baba olarak Gurur duyuyorum”.

  ULUSLARARASI SANAT DERNEĞİ BAŞKANINA MİSAFİR OLDUĞUNUZ SÖYLENİYOR BU KONU HAKKINDA NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?
  “Bu haberde Doğru… Zaten ben bu haberi kendim Sosyal Medyam da paylaşmıştım… Kendisi beni aradı sağ olsun. Hem ülkemiz hakkında ve ULUSLARARASI projeler ile ilgili konuşmak için misafir etmek istediğini söyledi. Şu anda da görüşüyoruz ULUSLARARASI Sanat Derneği Başkanı olarak bazı projeleri var, bazı fikirleri var. Bana bunları iletti ben de dikkatle dinledim hepsini… Notlar aldık bu konuda bir Türk Sanatçı olarak neler yapılması gerekiyorsa sonsuz destek vereceğimi söyledim. Burada önemli olan TÜRK BAYRAĞI’mızın öne çıkması. Kendisine de Teşekkür ediyorum başarılar diliyorum”.
  YURTSEVER VE ATATATÜRKÇÜ BİR SANATÇI OLARAK BAYRAK, VATAN GİBİ KONULARDAKİ HASSASİYETİNİZİ BİLDİĞİMİZDEN DOLAYI TÜRK BAYRAĞININ DOĞRU ASILMASI PROJESİNDE YER ALDIĞINIZ KONUSUNA DA DEĞİNELİM Mİ?

  “Siz sorarken bile şu anda gözlerim doldu bunu görüyorsunuzdur. Yani TÜRK BAYRAĞI dendiği zaman her şeyin durduğu, her şeyin bittiği bir an inanılmaz mutluyum. İnanılmaz onurluyum. Bu Dünyada TÜRK BAYRAĞI’nın doğru asılması ile ilgili ay ve yıldızın yere doğru değil göre doğru bakması ile ilgili olan Projenin Sanatçısı olarak. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyim. Torunlarımıza anlatabileceğimiz bir projenin içerisinde bulundum. çok mutluyum ve inanılmaz Gerçekten inanılmaz derecede bu konu hakkında mesaj, telefon trafiği yaşadım. Bu beni çok daha mutlu etti ve bütün Türk ülkelerinde hepsinde bu fotoğrafım yayınlandı. Diğer Türk Kardeşlerime selam gönderiyorum hepsinin beni sevdikleri kadar ben de onları çok seviyorum”.

  Yine inanılmaz güzel bir Röportaja imza attık bu röportajdan dolayı Teşekkür ederim size. Şu an için sorularımız bitti. İlerleyen zamanlarda yine bir araya gelme ümidi ile sevgiyle sağlıklı kalın.
  “Güzel ve değerli sohbet için ben de size Teşekkür ediyorum. Ben de yine çok keyif aldım. Sizleri seviyorum. Tekrar görüşmek üzere Sevgilerimle”.

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler