More
  Ana SayfaHABERYurt İçi Ve Yurt Dışında Konserlerini Sürdüren Zafer Özaslan'dan Büyüleyici Cumhuriyet Konseri

  Yurt İçi Ve Yurt Dışında Konserlerini Sürdüren Zafer Özaslan’dan Büyüleyici Cumhuriyet Konseri

  Uluslararası Pianist ve ses sanatçısı Zafer Özaslan, 21 nisan pazar akşamı Kadıköy Kozzy AVM içindeki Kozyatağı Kültür Merkezi’nde Büyüleyici “Cumhuriyet” Konserini tüm sanat severlerle birlikte gerçekleştirdi.

  Resitale ilgi yoğundu salonu dolduran sanat severlerleri kapıda tek tek bizzat kendisi karşıladı ve konser öncesi anlamlı bir konuşma yaptı.

  Orhan Gencebay, Ferdi Özbeğen, Müslüm Gürses, Sezen Aksu ayrıca Rusça ve yabancı klasik eserlerin yanı sıra ulu önder Mustafa Kemal Atatürk için bestelediği eseri de sanatseverlerle paylaştı.

  Uluslararası Pianist ve ses sanatçısı yabancıların deyimiyle “Türkiye’nin Chopin’i” Zafer Özaslan, Sezen Aksu, Orhan Gencebay, Ferdi Özbeğen, Müslüm Gürses, ünlü besteci Francis Lai, TonyOsborne, Frederic Chopin ve bir çok klasik müzik bestecisinin yanı sıra dünya kültürün’den sanatçıların eserlerini Türk halkının’da gönlünde taht kurmuş eserleri piyanosuyla yeniden yorumluyor. Türk müziğinde kendi kültürümüzü de tüm Dünya milletlerine yeniden tanıtıyor.

  Yıllar boyunca Dünya milletlerine konserler veren Özaslan’ın asıl amacı kendi ülkesinde tanınmak, ve Türk kültürünü de bütün dünya ülkelerine tanıtmak.

  Sanatın ve sanatçının sesi Sanatsal Faaliyetler olarak “Türkiye’nin Chopin’i” Zafer Özaslan’ı yürekten destekliyoruz.

  Genel Yayın Yönetmeni: Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler