More
  Ana SayfaHABERYetişkinlere Hitap Edercesine Seslenen Düzeyli, Eğitici Bir Oyun Olma, Özelliğini De Taşıyan...

  Yetişkinlere Hitap Edercesine Seslenen Düzeyli, Eğitici Bir Oyun Olma, Özelliğini De Taşıyan “Birazcık Su Lütfen” Çocuk Oyunu Dünya Prömiyerini Gerçekleştirdi.

  Yetişkinlere hitap edercesine seslenen düzeyli, eğitici bir oyun olma, özelliğini de taşıyan ” Birazcık Su Lütfen” çocuk oyunu dünya prömiyerini 4 Aralık Pazar 13:00’te Şişli Tiyatrosu’nda gerçekleştirdi.

  Cüneyt İngiz’in, pandemi döneminde kahramanlarını kızı Derin ve oğlu Doruk’tan esinlenerek yaratıp, yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği ve dış ses olarak katkıda bulunduğu ayrıca profesörü canlandırdığı oyunun oyuncu kadrosunda Barış Eroğlu (Doruk), Gülşah Burma (Derin) ve Songül Bulur (İpek) yer alıyor.

  Sahneye taşıdığı oyunlarıyla dikkat çeken Tezat Sanat’ın çağımızın sorunu olan su kıtlığı ve çevre kirliliği sorununa ışık tuttuğu oyunun ilk gösteriminde çocuklar ve ebeveynler salonu doldurdu. Ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte rahatça izleyebileceği oyunun konusu da bir o kadar ilginç. 2120 yılında suyun tükendiği ve çevre kirliliğinin had safhada olduğu bir zamanda yaşayan iki çocuğun zaman makinesi ile geçmişe giderek bu sorunu çözme mücadelesini anlatan oyun, kendi içinde sürprizlere de açık. Başrol kahramanları Doruk ve Derin’in zamanda yolculuğu, Profesörün Yapay Zeka robotu Robo ile formül arayışı günümüz çocuklarının su kıtlığına ve çevre sorunlarına bakışını değiştirecek.

  Pedagog onaylı oyunun yardımcı yönetmenliğini Ezgi Koç üstlenirken, Teknik tasarımını İrem Aydın, afiş tasarımını Deniz Nida Şener, müziklerini Tuğhan Büyükkibar ve Dilara Tat, dekor tasarımını Ali Yalçıner, kostüm ve aksesuar tasarımını Burcu İngiz üstleniyor.

  Dünya’da hayatta kalabilmek için ormanlardan dağlara, havadan suya ve minerallere kadar uzanan geniş bir doğal kaynağa ihtiyacımız bulunuyor. Yaşamı devam ettirebilmek için bu doğal kaynakları çeşitli yöntemlerle korumak için önce geleceğimiz çocuklarımızı bilinçlendirerek başlamamız gerek. Dünya kaynaklarının tükenmeye başladığı bu günlerde “Birazcık Su Lütfen” çocukların bilinçlenmesine yardımcı olması açısından oldukça önemli.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler