More
  Ana SayfaGenelUluslararası Pera Piyano Festivali Bünyesinde Düzenlenen 17. Pera Piyano Yarışmasında 13 -...

  Uluslararası Pera Piyano Festivali Bünyesinde Düzenlenen 17. Pera Piyano Yarışmasında 13 – 14 Yaş Solo Piyano Kategorisinde Piyanist Aylin Topuz İkincilik Ödülü Aldı.

  Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde düzenlenen Uluslararası Pera Piyano Yarışması çeşitli yaş gruplarından piyanistlerin katıldığı, belirli bir program dahilinde çaldıkları eserlerinin değerlendirildiği bir etkinliktir. Pera Piyano Yarışması’nın jüri üyeleri alanlarında uzman piyanistlerden oluşmaktadır.

  Yüreği sanat sevgisi ile dolu Aylin Topuz kimdir kısaca tanıyalım, Aylin Topuz 2010 yılında İstanbul’da doğdu. Müziğe İlkokul 1 sınıfta 6 yaşında keman çalarak başladı. Bir yıl İlknur Bıyık’la Piyano Çalışmaları yaptı. 7 yaşında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi çocuk konservatuvarı Orf bölümüne kabul edildi. İki yıl çocuk konservatuvarında Aylin İzgi eğitmenliğinde eğitim gördü. Bir yıllık Yarı zamanlı Piyano eğitiminin ardından Tam zamanlı konservatuar bölümünü kazandı. Yarı zamanlı Piyano eğitimi hocası Yağmur Atasoy ile Piyano, Gitarist ve müzik hocası Begüm Erendor ve Sercan Bűyűkedes ile solfej çalışmalarını yaptı. Piyano çalışmalarını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Ülkü eğitmenliğinde sürdüren Aylin Topuz 2023 yılında katıldığı ikinci yarışma olan Pera uluslararası piyano yarışmasında alanlarında uzman piyanistlerden oluşan jüri tarafından ikincilik ödülü aldı.

  İzmir’de katıldığı “ADS Gülsin Onay Piyano Festivali”nin finalistlerinden Aylin Topuz klasik müzik çalışmalarını keyifle sürdürüyor. Hak edilmiş başarılar için söylenecek tek söz vardır. Sanatsal Faaliyetler Genel Yayın yönetmeni olarak bende küçük ama yüreği büyük müzisyen Aylin Topuz’u Tebrik ederim ve başarılarının devamını dilerim.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler