More
  Ana SayfaRÖPORTAJTürk Tiyatro, Sinema ve Dizi Oyuncusu, Sunucu, Müzisyen Bilal Çatalçekiç İle Samimi...

  Türk Tiyatro, Sinema ve Dizi Oyuncusu, Sunucu, Müzisyen Bilal Çatalçekiç İle Samimi Bir Röportaj

  Dışa dönük olan insanların en bariz özellikleri ile çevrelerindeki insanlarla kolay bir şekilde iletişime geçmeleridir. Bu tür insanlar vakitlerinin çoğunu yeni yerler keşfetmekle ve yeni insanlarla tanışmakla geçirirler. Kaşif ruhludurlar. Açık sözlü insanlar toplumun tabularına göre hareket etmezler. Beğenmedikleri ya da hoşlarına gitmeyen bir şey olduklarında bunu, karşısındaki insanı kırmadan, uygun bir dille söylerler. Dürüstlük, insanlarda en çok aranan özelliklerin başında gelir. Çalışkan bir kişiliğe sahibi olan insanlar zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek için sık sık plan yaparlar. Fedakar bir kişiliğe sahibi olan insanların öncelikleri karşısındaki insanın mutlu olmasıdır. Kanaatkar bir kişilik sahibi olmak az ile yetinmesini bilmek ve ihtiyacından daha fazlasını istememektir. Bir şeyden kolay kolay şikayet etmedikleri gibi sahip oldukları şeyler için sık sık şükredenlerdir. Şimdi merak ediyorsunuz neden böyle bir giriş yaptığımı. Okuyacağınız Röportajı gerçekleştirdiğim kişi az öz önce saymış olduğum tüm kişisel özelliklere sahip bir insan. Türk Tiyatro, Sinema ve Dizi oyuncusu, Sunucu, Müzisyen Bilal Çatalçekiç. Kendisi ile samimi ve keyifli bir röportaja imza attık. Hazırsanız başlıyoruz keyifli okumalar.

  Bize Biraz Kendinizden Bahseder Misiniz?

  “Sanat işçisiyim”

  Ülkemizde Sanata Ve Sanatçıya Verilen Önem Hakkında Düşünceleriniz Nelerdir?

  “Ülkemizde insana değer verilmiyor ki. Sanata deger verilsin. İnsan kendini geliştirmediği müddetçe sanatta gelişmiyor. Toplumsal sorunlar sosyolojik sıkıntılar artıyor. Böyle olunca. Her şey birbiriyle bağlantılı kendini zenginleştirmek Devlet’ini zenginleştirmektir, Ülkemizi zenginleştirmektir. Dünyayı zenginleştirmektir. Bu gelişim de ancak aydınlık beyinler ile yapılabilecek bir olgudur”.

  Sanat Hayatınız Nasıl Başladı?

  “Çok küçük yaşlarda diyebilirim. Ben 10 yaşında iken konservatuvar müzik bölümünü bitirdim. Klasik Türk Musikisi mezunuyum. Ardından çocuk tiyatrosu yapmaya başladım. Daha sonra da Müjdat Gezen konservatuvarı Tiyatro bölümünü kazandım ve orada okuyup mezun oldum”.

  Günümüz Tiyatro Seyircisini Nasıl Buluyorsunuz?

  “Harika bir seyircimiz var. Oyunun yazarından, rejisörüne ve oyuncusuna kadar her şekilde araştırıp geliyorlar, o yüzden zor bir seyirci iyi ki de böyle. Böyle olması hem bizim gibi tiyatro sahiplerinin özel tiyatro yapan kurumların ve oyuncuların kendilerini geliştirmelerini yaratıcılıklarını sorgulamalarını sağlıyor. Her tiyatronun kendi  seyircisi var, gittikçe de artıyor. O yüzden çok mutlu ve umutluyum seyircimiz açısından”.

  “Hadi Uyu Artık” Projesi Nasıl Oluştu Biraz Aydınlatabilir Misiniz Bizleri?

  “Aslında “Hadi Uyu Artık”isimli Tiyatro oyununu pandemi öncesi yapacaktık fakat pandemi patlayınca maalesef askıya almak zorunda kaldık. Bir oyun yapmak istiyordum Gerçek Sanat Atölyesi olarak, pandemi sonrası da bu tarz bir oyun yapmaya karar verdik, günümüz ailelerini anlatan evlilikleri sorgulayan toplum ve kadın üzerinden bakalım dedik hayata. Şükür alnımızın akıyla çıktık”.

  Şu An Hayatınız Çoğunluk İle Tiyatro. Peki, Tiyatro Dışında Neler Yapıyorsunuz? Anlatır Mısınız?

  “Ben dinlenmek için genelde enstrüman çalıyorum. Yeni projeler yazıp çiziyorum. Hem şarj, hem de deşarj oluyorum. Harici vakit bulduğumda da spor yapıyorum”.

  Oyunculuk Hayatınızın Merkezi Mi Yoksa Mesleğiniz Mi Nasıl Bakıyorsunuz Oyunculuğa?

  “Güzel soru aslında. Ama ben yaşamın, akan hayatın içinde varlık göstermeyi daha çok doğru buluyorum. Mesleğimde keşfetmeme yardımcı oluyor, ikisini meç ediyorum. Ama hayatım mesleğimden ibaret değil. İşimi yaparım biter”.

  Aynı Zamanda Bir Eğitmensiniz Ritim Ve Beden Perküsyonu Dersleri Hakkında Neler Söylemek İstersiniz?

  “Benim hayatımı çok kolaylaştırıyor. Kanun perküsyon ve klavye çalıyorum, yüzlerce öğrencim oldu şu ana kadar. Ritim dersleri veriyorum ben ders verdikçe öğreniyorum. Hem enstrüman çalmak hem de bildiklerimi aktarmak bir terapi gibi geliyor bana ve öğrencilerime. Her yaştan ve meslek gurubundan öğrencim var. Çok keyifli”.

  Neşeli Ve Pozitif Enerji Yüklü Bir İnsansınız. İşler Yolunda Gitmediğinde, İyimser Kalmanızı Sağlayan Ve Size Güçlü Hissettiren Şey Nedir?

  “Eskiden zorlanıyordum ve yoruluyordum açıkçası. Ama şimdi aileme sımsıkı sarılıyorum. Eşimle evladımla sohbet etmek ve onlarla vakit geçirmek, beni kaostan kurtarıyor. Çok umursamıyorum. Huzurumuz yerindeyse, sağlığımızda da sıkıntı yoksa. Anı yaşamak her şeyin ilacı”.

  Son Olarak Bu Güzel Röportajı Okuyacak Olan Sanatsal Faaliyetler Takipçilerine Söylemek İstediğiniz Bir Şeyler Var Mı?

  “Vakit ayırıp okumaya değer buldukları için teşekkür ederim. Mutlaka oyunumuzu izlesinler kendilerinden cok şey bulacaklar ve eğlenecekler”.

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler