More
  Ana SayfaHABERTiyatro Keyfi ekibi Daejeon Uluslararası Tiyatro Festivali’nde ülkemizi Güney Kore’de başarıyla ...

  Tiyatro Keyfi ekibi Daejeon Uluslararası Tiyatro Festivali’nde ülkemizi Güney Kore’de başarıyla temsil etti

  Ülkemizi, Güney Kore’de, Daejeon Uluslararası Tiyatro Festivali’nin ana tablosuna davet edilen ilk Türk tiyatrosu olarak gururla temsil eden “Tiyatro Keyfi” ekibi, 20 ve 21 Eylülde, Kosta Kortidis’in yazdığı Amy Winehouse’u, 23 ve 24 Eylülde ise Aziz Nesin’in yazdığı Tut Elimden Rovni’yi Dream Art Stage’de sergiledi.

  Güney Kore’ye tüm masrafları karşılanarak ve eserlerinin ücreti de ödenerek çağırılan ilk Türk tiyatrosu olan “Tiyatro Keyfi” seyircinin büyük ilgisiyle karşılaştı. Festivalin kapanış oyunu olarak “Tut Elimden Rovni” eserinin seçilmesi de gösterilen ilgi ve saygının sonucu oldu.

  Eserleri 41 ülkenin oyunları arasından seçilen Tiyatro Keyfi tiyatro topluluğunun kurucusu, sanat yönetmeni ve aynı zamanda “Amy Winehouse”, “Tut Elimden Rovni” eserlerinin yönetmeni Kemal Başar’ da, Daejeon Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleşen “Neden Minimalizm” başlıklı seminerinde geleneksel tiyatromuzu ve ona dayanan sahneleme üslubumuzu anlattı.

  Yönetmen olarak beslendiği Anadolu kültürünün dünyaca kabul gören tiyatromuza etkilerinden ve minimalizmin, alçak gönüllülüğün dünya tiyatrosunun bugününe yararlarından bahsetti. Kemal Başar, Güney Koreli profesyonel oyuncuların katıldığı, minimalizm ve çağdaş, yalın oyunculuk temalı bir workshop da yönetti.

  Kendi yazar, yönetmen, tasarımcı ve oyuncularımızın eserleriyle Güney Kore’de boy gösteren, ülkemizin tanıtımına önemli bir katkıda bulunan “Tiyatro Keyfi” ekibi, yorucu bir yolculuktan sonra, yeni sezona başlamak üzere Moğolistan üzerinden yurda döndü.

  TİYATRO KEYFİ EYLÜL – EKİM AYI OYUN PROGRAMI

  YATIYORUM DEMİRLİ BİR ŞİLEP GİBİ BURSA’DA


  29 ve 30 Eylül 20.30 – Oda Tiyatrosu

  TUT ELİMDEN ROVNİ

  3 ve 21 Ekim 20.30 – Oda Tiyatrosu
  5 Ekim 20.30 – Caddebostan KM

  ÇILGIN ZAMANLAR

  4 Ekim 20.30 – Maltepe Hilltown
  6 Ekim 20.30 – Beylikdüzü KSM
  20 Ekim 20.30 – Sefaköy KSM
  21 Ekim 20.00 – Çorlu KSM

  AMY WINEWOUSE

  7 Ekim 21.00 – Maltepe Hilltown
  13 Ekim 20.30 – Barış Manço KM

  ÖYKÜLERDEN OYUNLAR
  27 Ekim 20.30 – Oda Tiyatrosu

  Güney Kore turnesinden diğer kareler:

  Genel Yayın Yönetmeni : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler