More
  Ana SayfaELEŞTRİTiyatro Dünyası oyuncularının bitmesini tükenmesini istemediğimiz Fars sevdasının bir ürünü Lillian’ın...

  Tiyatro Dünyası oyuncularının bitmesini tükenmesini istemediğimiz Fars sevdasının bir ürünü Lillian’ın İtirafları oyunu yorumu

  Can Törtop’un yönettiği Lillian’ın İtirafları oyunu Dün akşam izleyicisiyle buluştu .Bizde sanatsal faaliyetler olarak onların heyecanına ortak olmak için oradaydık.

  Oyunun konusu kısaca şöyle;

  Yıl 1962. Hollywood’un yaşayan efsanesi Lillian Lamour (Ümmühan Kıldiş), 25 yıl sonra özel bir gece için New York’a gelir. Kariyerinin başında Time Dergisi’ne kapak olan pozunu tekrar vermek isterken bir aslan Lillian’ı ısırır (evet bir aslan ısırır) ve böylece Hollywood’un en büyük sırrı da açığa çıkmış olur. Dr Dubel (Celal Belgil) bu sırrı dünyaya duyurmak için çabalarken Lillian’ın menajeri Chick (Can Törtop) işleri yoluna koymak için her şeyi yapmaya hazırdır. Bu büyük sırrı ne Lillian’ın eski Sevgili Johnny (Berke Hürcan) ne de kızı Rita (Alev Gökmen) bilmektedir. Bellboy Joey (Ferhat Balaban), Otel Müdürü Russell (Özgür Levent Övünç) ve Polis Memuru Foucet (Can Mutluca) olayları çözmeye çalışırken Madison Hall’de Hollywood’un bütün starları Lillian’ın büyük dönüşünü beklemektedir.”

  Yazan: Billy Van Zandt & Jane Milmore
  Yöneten: Can Törtop
  Çeviren: Can Törtop
  Oyuncular:
  Berke Hürcan
  Celal Belgil
  Can Törtop
  Ümmühan Kıldiş
  Ferhat Balaban
  Can Mutluca
  Özgür Levent Övünç
  Alev Gökmen
  Ayşen Erikli
  Ramazan Ekinci

  Yorumumda bu güzel oyunda gördüklerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Eğer incelediğimiz konu Fars’sa Tiyatro Dünyası Oyuncuları bu türü gerçekten hakkını vererek yıllardır başarılı bir şekilde sahneliyorlar. Ve yine tıklım tıklım dolu salonu kahkaha ve alkışlar ile inleterek, alınlarından öpülesi bir performans ile hakkını verdiklerini düşünüyorum.

  Türün gerektirdiği felsefedeki başarısı için Can Törtop’un sahne bilgisine, tekniğine ve zekasına şapka çıkartıp önünde saygı ile eğilmemek  mümkün değil,

  Ümmühan Kıldiş; Bana göre her zaman  yetenekli, başarılı ve Türkiye’de iyi ve temiz bir şeyleri temsil eden nadir insanlardan biridir. Celal Belgil; Bence fazla söze gerek yok sahne üzerinde büyük performanslar gösteren gerçek bir oyuncu hala herkesin ondan öğreneceği çok sahne tecrübesi olduğuna inanmaktayım. Berke Hürcan; izlemesi keyifli oyunculardan bazı oyuncular her karakteri oynayamaz Lillian’ın eski Sevgilisi (Johnny) performansı ile kalitesini bir kez daha gösterdi bizlere dün akşam.

  Alev Gökmen; Sahneye iyice ısındı ve oyunculuğunu konuşturmaya başladı demiştim daha önceki yazımda sahneye gerçekten çok yakışıyor umarım hak ettiği değeri görür ve dahada iyi yerlere gelir. Can Mutluca; Şimdiye dek izledigim performanslarında o kadar sakin, akıllı uslu bir kişiliğin  hiperaktif karakterleri nasıl oynayabildiğine şaşırdığım bir oyuncu olma özelliğini hala koruyor.

  Ferhat Balaban; Bellboy Joey karakteri ile tiyatro sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir performans çıkarmış. Özgür Levent Övünç; Otel Müdürü Russell olarak çıktı karşımıza tüm dünyada başarılı biri olmanın iki altın kuralı vardır, birincisi azimli olmak ikincisi kendine inanmaktır bana göre Özgür’de bu iki altın kurala gayet saygılı bir biçimde uyuyor. ve Aslan oyunun gizli kahramanı Ramazan Ekinci. Kostümler,müzik ve koreografi de gayet hoştu bana göre.

  Can Törtop’a ve Ümmühan Kıldiş’e seyirci ile bütünleşen duruşlarından, nezaketlerinden ötürü her zaman olduğu gibi teşekkür ediyorum Yuvanızdan sevgi eksik olmasın Hayat boyu mutlu, huzurlu ve sanatla yaşayın….

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler