More
  Ana SayfaRÖPORTAJTiyatro Dizi Ve Sinema Oyuncusu Değerli İnsan Bülent Ergün' û Sektörel Haber...

  Tiyatro Dizi Ve Sinema Oyuncusu Değerli İnsan Bülent Ergün’ û Sektörel Haber Merkezinde ağırladık güzel bir röportaj gerçekleştirdim

  Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta ve iç mekanTiyatro’ da ve dizi sinema gibi yaptığı tüm işlerde başarıyı yakalamış mütevazı kişiliğinden ödün vermeden yıllarca dizi ve sinema sektöründe emek harcamış Değerli İnsan Bülent Ergün’ü  sanatsal faaliyetler takipçileri için Sektörel Haber Merkezinde ağırladık ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdim.

  Öncelikle bizleri kırmayarak davetimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

  Bülent Ergün : Çok teşekkür ederim, yoğun bir iş temposu ile koşturmaya devam ediyoruz ama sana ayıracak zamanım her zaman var.

  Sanatsal faaliyetler takipçilerine kısaca kendinizden bahseder misiniz ?

  Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlarBülent Ergün : 1968 yılında Trabzonda doğdum. İlkokulu İstanbul’ da, ortaokulu Ankara’da okudum, liseyi İstanbul’ da bitirdim memur bir ailenin ortanca çocuğuyum. 1985 yılında tiyatro ile tanıştım ve o günden beri oyunculuk yapmaktayım.

  Sizin oyunculuk anlamında standartlarınız neler ?


  Bülent Ergün :
   
  Oyunculuk anlamında standartlarım neler : Oyuncunun tam donanımlı olması. Ve bu işi çok sevmesi inanması aşık olması ünlü olmak amacıyla değilde sanata bir şeyler katabilmek amacı ile hayatının merkezi olması konusunda inanmış olması gerekiyor benim düşüncem ve standardım bu yönde.

  Yanlış meslek seçtiğinizi düşünüyor musunuz?

  bülent ergün ile ilgili görsel sonucuBülent Ergün : Hayır hiçbir zaman düşünmedim bir ara tiyatroya falan ara verdiğimde o zaman kendimi sorguladım hayatımın hiçbir amacı kalmamıştı bir kaç sene sonra tiyatroya ve oyunculuğa geri döndüm hiçbir zaman pişman olmadım.

  Başarılı olurum veya olmam kaygısı yaşadınız mı veya yaşıyor musunuz?

  Bülent Ergün : Başarılı olamam kaygısını her sahneye çıkışımda yaşıyorum ya yapamazsam. Yani korku demiyim de sorumluluktan ileri gelen bir şey onu yaşıyorum ama çok şükür bugüne kadar hiç başım öne eğilmedi. Her şeyi layığı ile yaptığıma inanıyorum.

  Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, içecek, gözlük ve iç mekanKendinize zaman ayırdığınız da neler yaparsınız?

  Bülent Ergün : Ben hep kendime zaman ayırıyorum. Yani benim için öyle özel bir durum yok, bu işi seçtiğimden beri kendim içinde yapıyorum aynı zamanda. Belkide biraz bencilce olacak işim herşeyin öünde benim için.

  Siz geçmişte yaptığınız hatalarla yüzleşebilme cesareti gösterebilenlerden misiniz?

  Bülent Ergün : Evet onu öğrendim sonradan öğrendim hep hatalarımdan kaçtığımı farkettim hayat bana her zaman o dersi vermiştir. Çünkü geçmişte yaptığın hataları bir şekilde düzeltmezsen ilerde daha büyük hatalara yol açıyorsun bunu farkettiğimden beri sürekli muhasebesini yapıyorum.

  Hatalarla yüzleşmeyi becermek insana ne katar sizce?

  Bülent Ergün : Hatalarla yüzleşmek olgunlaşmayı. İnsan olmayı, erdemli olmayı katar insana.

  Hayatla baş etmekte gülmenin payı nedir sizce?

  Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, oturuyor, gözlük ve iç mekanBülent Ergün : hayata tahammül nedeni oluyor başka türlü tahammül edilmez ki. Yaşananlara bakarsan eğer gülemezsen kesin hastanelik olursun veya intihara sürüklenirsin onun için gülmek lazım. (Ama her şeye değil) hayatta bir gülme payı bırakabilmemiz şart hayata tahammül edebilmek için.

  Tiyatroyu diğer sanat dallarından ayıran özellik nedir sizce?tiyatro ile ilgili görsel sonucu

  Bülent Ergün : Seyirci ile bire bir diyalog kurmak onlarla aynı ortamda bir karakteri canlandırmak onlar ile aynı havayı solumak onların gözünün içine bakıp onlarda o enerjiyi almanın mutluluğu başka hir bir şeyde yoktur tiyatro çok başkadır. Bambaşkadır.

  Şu an içinde bulunduğumuz siyasi ve toplumsal şartlarda iç huzuru bulabilmek aslında kolay değil. siz nasıl altından kalkıyorsunuz?

  Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, gözlük, sakal ve iç mekanBülent Ergün : Mümkün olduğunca çok okuyarak,sevdiklerim ile beraber vakit geçirerek akıl sağlığımı korumaya çalışarak oluyo bu. Ve bu günlerin geçiceğine aydınlık insanların çoğalacağına yürekten inanıyorum yani mutlaka bu günler geçicek enbüyük temennim bu.Yeterki biz çoğalalım inatla azimle akılcılığı bırakmadan umudumuzu kaybetmeyelim.

  Canlandırmayı çok istediğiniz bir karakter var mı?

  koku kitap ile ilgili görsel sonucuBülent Ergün : Patrick Süskind’in 1985 tarihli koku diye polisiye romanını okumuştum daha sonra filmi de yapıldı filmi seyredince büyük hayalkırıklığına uğradım. oradaki Jean Baptiste Grenouille karakteri vardı o beni çok etkilemişti eğer okumadıysan tavsiye ederim onu birgün canlandırmayı çok isterim. Yani böyle extrem karakterler vardır oynaması zor ben onları çok severim oyunculuğu ileri taşımanın en iyi yolu zorlu rollerdir.

  anthony hopkins ile ilgili görsel sonucuHerkes gibi hayranı olduğunuz bir ünlü varmı?

  Bülent Ergün : Antoni Hopkins tek kelime ile yani Al Pacino var Robert De Niro var ama  Antoni Hopkins inanılmaz  yeri bambaşka.

  Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, sakal ve iç mekanTekrardan çok teşekkür ederiz, bizleri kırmayarak nazik davetimizi kabul ettiğiniz ve yanıtlarınız için.

  İnşallah daha güzel yerlerde tekrardan görüşmek dileği ile sevgiyle kalın.


  Bülent Ergün:
  Keyifli sohbet için ben teşekkür ederim kardeşim. Sevgiler

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler