More
  Ana SayfaRÖPORTAJTürkiyenin yeni sesi Ataberk, menajeri güzel insan degerli ablam Sesil Beyazkılınç ile...

  Türkiyenin yeni sesi Ataberk, menajeri güzel insan degerli ablam Sesil Beyazkılınç ile biraraya geldik

  Türkiyenin yeni sesi Ataberk, hayatının dönüm noktalarını, sanat anlayışını, İstanbul’u, gelecek planlarını ve daha birçok konuyla alakalı düşüncelerini Sanatsal faaliyetler takipçileri ile paylaştı… Menajeri güzel insan degerli ablam Sesil Beyazkılınç ile biraraya geldik.
  Bize Kendinizden Bahseder misiniz ?

  “Aslen Özbekistanlıyım çocukken sanata ilgim vardı Müzik okulunda okudum, Şan eğitimi aldım, tiyatro oyunculuğu okudum. Bu meslek Bence Allah tarafından verilir insana bir yetenek olarak. Şarkıyı herkes söyleyebilir ama içten söylemek gerekiyor. Bence içten söylerseniz. Duygu karşı tarafa daha çok geçer… Öğretmenimiz bize “Şarkıyı hissederek içten söyleyin” derdi. babam ile ilgili de bir anım var bu konu ile alakalı daha önce berberlik ile de ilgilendim. Komşumuz geldi benden yaşça büyüktü… Babam bana dedi ki “Oğlum ne yaparsan yap içten yapmayı öğren” ve çocukken bu Aklımda Kaldı. bende gidiş o gidiş ne yaparsam yapayım en güzel şekilde kalpten içtenlikle yapmaya özen gösteriyorum. Hiçbir zaman sanattan vazgeçmedim… 2011’de Unkapanı’na geldim. Kimseyi tanımıyordum haliyle… Türkiye Eurovizyon şarkı yarışmasına katılıyordu. Türkiye’yi temsil etmek istedim. Çok İçimden geldi… albüm çıkarmaya heveslendim. Benden sana şarkı albüm yapacağız, Klip çekeceğiz diye para alıp kandırdılar. Bayağı yüklü miktarda paramı aldılar ama yine de pes etmedim. Yeri geldi temizlik yaptım, Yeri geldi lavabo temizledim, yeri geldi yemek yaptım ama hiçbir zaman içimdeki sanat aşkından vazgeçmedim. Bugün de buralardayım çok şükür”.
  Müzik hikayeniz nasıl başladı ?

  “Çocukken Televizyon seyrederken sevdiğim bir şarkıcı vardı Batir Zakirov… Bizim memlekette herkes dinlerdi çok güzel sesi vardı. Arap şarkıları ve yabancı şarkılar söylerdi. Ben de bu şarkılarla büyüdüm küçükken. Sanata olan sevgim oradan geliyor diyebilirim. bana da yansıdı bu ve ister istemez. Hani derler ya “kankanı çeker” diye. Benimki de o hesap işte. Küçüklükten beri şarkı söylerdim. Daha sonrasında Erkan Erol’la tanıştım söz yazarı çok güzel besteleri var kendisi baştacı bir insandır. (Misafir) isimli şarkısı ortaya çıktı. çok güzel bir şarkı Misafir şarkısından sonra da İkinci şarkımız olarak (Acıyor) şarkısını yaptık”.
  Size göre sektörün artı ve eksileri nelerdir?

  “Sektörümüzün eksileri gerçek yetenekler maalesef keşfedilmiyor o kadar güzel yetenekler var ki keşfedilmeyi bekleyen ama maalesef hiçbirisi henüz keşfedilmedi ve keşfedilmek istenmiyor.Günümüzde iki lafla insanı güldüren yani Boş boş konuşan insanlar ünlü olabiliyor. Gerçek yetenekler Kıyıda köşede ziyan oluyor, kayboluyor”.
  Boş zamanlarınızda en çok neler neler yapmaktan hoşlanırsınız?

  “Canlı bitki yetiştirmeyi çok seviyorum… Evde bir sürü bitkim var. onlarla ilgilenmek bana keyif veriyor. Piyano çalıyorum. Klasik müzikler dinliyorum. Gün içinde bol bol yürüyüş yapıyorum, yoga yapıyorum, sporu çok seviyorum”.
  Albüm yapma Fikri nereden oluştu?
  “Baktığınızda zaman dediğimiz şey geçip giden bir şey size aldırmadan geçip gidiyor. dolayısıyla da Yapmamız gereken şeyleri zaman kaybetmeden yapmamız gerektiğine inanıyorum. Hiç yapmadım demektense yaptım demek daha mantıklı benim için”.
  Sesil hanımla çalışmaya nasıl karar verdiniz ?

  “Sesil hanım çok içten, cana yakın bir insan… Arkadaşım vesilesi ile tanıştım bize misafirliğe gelmişti ve ona beraber çalışma teklifini ben sundum. Bu yolda birlikte yürüyelim mi beraber çalışalım mı dediğimde çok sıcak bu teklife. Ve bu yolda yürürken adımlarımızı beraber atıyoruz şu anda”.
  Albüm ne zaman çıkacak kısmetse?

  “Aslında tam olarak albüm sayılmaz single diyelim ona biz… Eylül ayında çıkacak nasip olursa”.
  klip çekimi nasıl geçti?


  “Klip çekimi sırası her türlü tedbirler alındı hijyenik ve sağlık kontrolü titizlikle yerine getirdik. Şarkının ruhuna da uygun olması için (Acıyor) isimli şarkının klip senaryosunu yazdırdık. Çekimler son derece neşeli geçti. Güzel bir eser ortaya çıkartmak için son derece titiz çalıştık”.
  Sanatsal faaliyetler takipçilerine neler söylemek istersiniz?

  “Bu hayata bir kere geliyorsunuz. Yaptığınız hatalara gülün.En sevdiğiniz yemeği yiyin. Her şeyi kendi haline bırakın, içinizden geldiği gibi davranın, anı yaşayın sevip, sevilin ve önemlisi daima sanat ile yaşamaya özen gösterin sizleri seviyorum Sanatsal faaliyetler takipçileri”.
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.

  Sesil hanımı en son bıraktığımızda bir sinema projesi üzerinde çalışıyordu. Şu an 2. Kez bir araya geldik. Sorularımızı yönelttik kendisi de sağ olsun sorularımızı yanıtladı. Evet buyrun efendim başlıyoruz. Yeni bir hikayeniz var sanıyorum bir menajerlik projesi.

  “Evet. Klip menajerliğine başladım. Sağ olsun benim kaç senelik arkadaşım Ataberk bana böyle bir teklif yaptı ve ben de sıcak baktım kabul ettim. Gerçekten de çok iyi bir şey oldu. Oyunculuktan daha iyi bi yola ilerlediğimi düşünüyorum. Çünkü klip o kadar muhteşem ki çok güzel bir şarkıya çektik klibi. Çok güzel bir mekanda çekildi. Her şey o kadar güzel ayarlandı ki. Ekibimiz de muhteşemdi. Hepimiz pozitiftik. Bu yüzden de güzel bir klip çıktı montajdan sonra da güzel bir şekilde ekranlara sunacağız. Ekranlarda konuk alacağız. Bu yüzden de ben de çok heyecanlıyım. Çok mutluyum ayrıca Ataberk ile çalıştığım için. Bundan sonra televizyon kanallarında boy göstereceğiz. Ataberk ile çalıştığım için gurur duyuyorum çünkü çok iyi bir insan. Ben özellikle bu güne kadar çalıştığım insanlardan daha dürüst insan. Ben dürüst insanlarla çalışmayı seviyorum. Sözünün eri insanları seviyorum. Bundan sonra da hep yolu açık olsun. Öyle diliyorum. Bundan sonra hep yanındayım”.
  Dizi projesi geçen seneydi ama bahsetmemiştik ondan da biraz bahsedelim mi istermisiz ?

  “İstanbul son çıkış dizi filmindeydim ben. 3. 4. Bölümü çekildi. Seyhan Soylu’nun kanalında çekimler de oldu. Kanalında iki kere canlı yayına çıktık. Canlı yayın da güzel geçti ama sonradan filmde bir aksilikler çıktı. Seyhan Soylu kanalımızdan ayrıldı ve dizi tamamen bitiş noktasına geldi ve başka filmleri çekmeye başladılar. Ben de orası ile alakamı tamamen kesmek zorunda kaldım. Onun dışında korku filminde oynadım. Orda baş rolü oynuyorum. Bu filmimde çok korkutacağım. Eylül de vizyona girecek sinemalarda olacak. Onun dışında seslendirmelere gidiyorum. Köpek Bold karakterinin arkadaşını canlandırdım. Şu anda aklıma gelmiyor karakterin ismi. 3 sene önce oldu. Onun dışında modellik yapmaya başladım. Daha önce Kanal d de yeni bir ben de modellik yapıyordum onun devamını getireyim dedim. Onun dışında şu anda bir projede ana castta yer alacağım o da kasım ayında başlayacak. Şu anda sadece Ataberk’e konsantre olmuş durumdayım. Onun albümünü düşünüyorum. Klibini düşünüyorum. Bütün hazırlıkları yapmalıyım ki kendi işime başlamalıyım diye düşünüyorum. Ben işleri yarıda bırakan bir insan değilim. Güçlü bir yapım var. Kimse kolay kolay beni yıldıramıyor. Korkuyor da hatta. Bu güne kadar tek başıma ayaklarımın üzerinde durdum. Herkese yardım etmeye çalıştım. Baktım herkes çıkarcı artık dedim ki kendi iyi arkadaşlarıma yardım edeyim dedim. O yüzden de şu anda çok mutluyum ve huzurluyum gerçekten. İyi ki ben bu arkadaşları tanımışım. İyi ki Ataberk ile yola çıkmışız”.
  Son olarak Sanatsal faaliyetler takipçilerine neler söylemek istersiniz?
  “O kadar duru doğal bir yayın grubu ki… O yüzden de ben bu 2. Röportajımı yapıyorum. daha önceki röportajımdan o kadar memnun kaldım ki 4. 5. röportajıda yapabiliriz diye düşünüyorum. Çünkü o kadar rahatım ki iyi ki varsınız iyi ki sizi tanımışım Murat beyciğim”.
  Çok teşekkür ediyorum Sesil hanım yine keyifli bir sohbet oldu.
  https://www.youtube.com/watch?v=uHFsZwHP0SQ&feature=youtu.be
  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler