More
  Ana SayfaELEŞTRİStephen King'in kitaplarından uyarlanılan filmler dört “Kujo”

  Stephen King’in kitaplarından uyarlanılan filmler dört “Kujo”

  Cujo (Kujo-Kuduz Köpek),Stephen King’in alkol problemi ile mücadele ettiği günlerde yazdığı aynı adlı romanından beyazperde uyarlanan, Don Carlos Dunaway ve Lauren Currier’in senaristliğini birlikte yaptıkları,Lewis Teague’nin yönetmenliğini üstlendiği, kadrosunda: Dee Wallace,  Danny Pintauro,  Daniel Hugh Kelly,Christopher Stone,

  Ed Lauter, Kaiulani Lee, Billy Jayne,  Mills Watson ve Cujo’nun yer aldığı 1983 Amerikan yapımı gerilim, korku filmidir.

  Sakin ve dost canlısı bir köpeğin bir yarasa tarafından ısırılmasından sonra yaşanmaya başlanan rahatsız edici olayları anlatır.

  Peki Stephen King bu romanı yazarken nereden ilham aldı? Saldırgan ve ölümcül bir köpek haline gelen Cujo için Stephen King, kendi hayatındaki bir olaydan ilham almış.

  1977’de arıza yapan motorunu tamir ettirmek için Bridgton’da bir ahıra park ederken, ahırdan çıkan bir St.Bernard cinsi köpek tarafından kovalanmaya başlar. Kötü bir olayla neticelenmeden köpeğin sahibi ortaya çıkar ve King’e, köpeğin onu ısırmayacağını söyler. Çok geçmeden sakinleşen köpek, daha önce böyle bir şey yapmamıştır ve sahibi, adı Gonzo olan köpek için King’e “Sanırım senin yüzünü sevmedi,” der. King’i epey korkutan ve çaresiz bırakan bu olay, romanın omurgası olur.“Cujo” oldukça akıcı, gerim gerim geren bir film. Altını çizerek söylemek istiyorum. Köpekten korkanların asla ve asla seyretmemesi gereken bir film. Tabiiki insanların daha tehlikeli olduklarını belirtmeden geçemeceğim.

  Bu yazımızla yazı dizisinin sonuna geldik beğenerek okuyacağınızı umuyorum.

  Genel Yayın Editörü : MURAT KARAKAŞ

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler