More
  Ana SayfaELEŞTİRİSihirbaz Ve Vantrilok Burak Parlı sihir ve seyirci katılımını birleştiren gösterisi

  Sihirbaz Ve Vantrilok Burak Parlı sihir ve seyirci katılımını birleştiren gösterisi

  Sahne sanatlarının en eskisi olan illüzyon sanatının Türkiye’de ki en eski temsilcileri Zati Sungur, Sermet Erkin, Mehmet Ertuğrul Işınbark, Lütfi Demirtok gibi isimlerdir. Günümüzde ise bu sanatı icra eden pek çok insan bulunmaktadır. Ağızlarını hiç kıpırdatmadan bir başkası konuşuyormuş hissi vererek, konuşma yapan kişilere Vantrolog diğer adıyla Vantrilok denmektedir. Günümüzde ise bu sanatı icra eden pek çok insan arasında en başarılı olmuş isimlerden biri Sihirbaz Ve Vantrilok Burak Parlı 8 Ekim pazar günü Profilo Alışveriş Merkezi’de geleceğimiz olan çocuklara ve Ebeveynlerine keyifli dakikalar yaşattı.

  Hazırsanız sizler için sahne gözlemlerimi aktarmaya başlıyorum; söylenecek çok şey var aslında, geçmişten günümüze, psikolojik ve sosyolojik bir ihtiyaç çeşitli etkinlikler. Bu tür etkinliklerin en keyiflisi sihirbazlık gibi geliyor bana çocukluğumdan beri ve 41 yaşına geldim hala ucundan kıyısından bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.

  Burak Parlı ile röportaj yaptığımızda “Gerçekten Doğa Üstü Güçleriniz Var Mı ?” diye sordum kendisi de bana “Doğa üstü güçlerimiz yok tabii ki. Bu bir sanat. İllüzyon yani göz yanılması. Gerçekten güçlerimiz olsa mesela uçsak Cem Yılmaz’ın da dediği gibi peygamberliğimizi ilan ederiz” demişti. Ancak şöyle bir detay var televizyonda izlerken fazla anlayamıyorsunuz 28 senedir yaptığından kendisine basit geliyor olabilir ama peygamber sabrı gerektiren bir meslekmiş onu anladım.

  Gösteri kukla şov ile başladı, daha sonra ardı ardına birbirinden ilginç sihirbazlık numaraları izledik. ben şahsen Burak Parlı’nın sahnedeki enerjisine bayıldım. Şöyle bir gerçek var ki çocuklara gösteri yapmak gerçekten peygamber sabrı gerektiriyor. Çok sesli gürültülü bir ortamda tabiri caizse araba kullanmak kadar zor. Dikkatiniz dağılırsa kaza yaparsınız. Ben sahnede gayet sabırlı çocuklar ile çocuk olabilen bir sihirbaz ama her şeyden önce yaptığı işi sevdiği her halinden belli olan bir insan gördüm. Ve her sihirbaz yapıyor mu? bilmiyorum. Etkinliğe katılan seyircilerden yardımcı olarak yanına çocuklar aldı. Numaralarını gösteriye katılan çocuklar ile birlikte gerçekleştirdi. Dahada önemlisi tiyatro eğitimi kökenli bir Sihirbaz olduğundan çeşitli şakalar yaparak seyirciler tarafından ilgiyi arttırdı.

  Şahsi fikrim Burak Parlı’nın, başarılı, Tecrübeli usta bir sihirbaz olduğu yönünde sizde davetleri, düğünleri, sünnet düğünlerini, doğum günlerini daha eğlenceli hale getirmek isterin bence kendisini davet edin.

  Genel Yayın Yönetmeni : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler