More
  Ana SayfaELEŞTRİSermiyan Midyat'ın "Sermiyan Midnight" Stand Up gösterisini sizler için yorumluyorum

  Sermiyan Midyat’ın “Sermiyan Midnight” Stand Up gösterisini sizler için yorumluyorum

  Sermiyan Midyat’ın “Sermiyan Midnight” Stand Up gösterisini Dün akşam Şişli Cevahir Sahnesi’nde nihayet izledim. Sermiyan Midyat’ı kanlı canlı bir şekilde sahnede izlediğim için mutluyum.

  “Hükümet Kadın” ve “Ay Lav Yu” gibi unutulmaz filmlerin yaratıcısı Sermiyan Midyat’ın, gösterisinin büyük bir bölümü Sanatçının kendi tabiriyle; Mahcup çocukluğunu, arada kalmış ilk gençliğini, utangaç aşklarını anlattığı anılardan oluşuyor. Sermiyan Midyat kendi öz komedi geçmişinin yanı sıra, yazar ve yönetmen olarak kamera arkasında yaşadığı çok tuhaf ve pek komik anıları biz seyircilerine aktarıyor.

  Öncelikle şunu söylemeliyim. Bana göre bir stand-up gösterisinin açılışından, finaline kadar geçen süre içerisinde seyirciyi kontrol altına almak izlediğiniz her hangi bir gösterinin genel başarısı açısından çok kritik bir mesele. Sermiyan Midyat’ın “Sermiyan Midnight” isimli Stand Up gösterisi çok kısa bir süre içinde seyirciyi kontrolü altına almayı başarıyor.

  Yazdığı ve yönettiği pek çok projeyi imkanım oldukça severek takip ettiğim birisi Sermiyan Midyat. Gösterisi iki perde olarak sahneleniyor ve yaklaşık iki saat sürüyor. Yer yer izleyici katılımı olması dolayısıyla interaktif te bir yanı var. Ve alışılagelmiş stand-up gösterilerinden biraz farklı, kendisine has mizah üslubuyla oldukça başarılı. Gösterinin başından son anına kadar seyircisine, kendi ailesine anlatır gibi anlatıyor. Dolayısıyla biz seyircilerine sıcak bir ortam sunuyor diyebilirim Sermiyan Midyat ile “Sermiyan Midnight”

  Dün akşamki izlenimlerim tabiki bununla sınırlı değil ama neyi, hangi bölümde, nasıl anlattığını sizlere aktarırsam. İzleyeceğiniz gösterinin büyüsü bozulur. O yüzden sadece şunu söyleyebilirim ki salondaki biz tiyatro severlerin tabiri caizse kahkahalarla yıkılmasına sebep olan bir stand-up gösterisi oldu. Gösteri sırasında her zaman ki duruşuyla takdir ettiğimiz bir Sermiyan Midyat vardı ve bence çok başarılıydı.

  özetleyecek olursam; Hayat dediğimiz ve hepimizin yürüdüğü bu uzun yolda her ne olursa olsun, kendi doğrularından vazgeçmeden ilerleyen bunu yaparken de bizlere samimi, içten ve bizlerin içinden geldiğini ve bu durumla gurur duyduğunu hissettirdi sahnede Sermiyan Midyat “Sermiyan Midnight” isimli gösterisinde. Çok başarılı bulduğum bir stand up gösterisi olduğunu da belirterek yorumumu burada sonlandırıyorum.

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler