More
  Ana SayfaRÖPORTAJOyunculuk anlamında birbirinden farklı yapımlarda rol alan yüreği' de oyunculuğu kadar güzel...

  Oyunculuk anlamında birbirinden farklı yapımlarda rol alan yüreği’ de oyunculuğu kadar güzel olan kötü adam Barbaros Levent Seçkin ile hayranları ve sanatsal faaliyetler takipçileri için Oyunculuk hayatı ve kariyeriyle ilgili detayları konuştuk

   

  Televizyon ve film endüstrisinin dev bir alt sektörü olarak dizi yapım/yayın gerçekleri gibi faktörlerin tümü bu fenomenin ortaya çıkışında rol oynuyor. Yayınlandıkları saat açısından diziler eskisinden de çok yer kaplıyor ekranlarda. İlk dönemlerde dizi bölümleri ortalama 60–70 dakikayken, günümüzde, bir önceki bölümün özeti ve reklam aralarıyla birlikte bu süre neredeyse 2 saati buluyor, hatta popüler dizilerde bu süre daha da uzuyor. BİZDE.

  Şaban Askerde, Bizim Ev, Kader Ayırsa Bile, Sevgi Ana, Üvey Baba, Kurtlar Vadisi, Kalp Gözü gibi. Oyunculuk anlamında birbirinden farklı yapımlarda rol alan yüreği’ de oyunculuğu kadar güzel olan ve bebek yüzlü mafya lakabı ile anılan sempatik kötü adam Barbaros Levent Seçkin ile hayranları ve sanatsal faaliyetler takipçileri için Oyunculuk hayatı ve kariyeriyle ilgili detayları konuştuk.

  Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, ağaç ve açık hava

  (Acil aşk aranıyor dizisindeki mafya Hasan karekteriyle dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncu Barbaros Levent seçkin şu aralar adından sıkça bahsettiriyor.

  Usta oyuncu aynı zamanda eski bir manken . Mütevazi tavırlarıyla gönüllerde taht Kuran başarılı oyuncu , yakışıklılığıylada dikkatleri üzerine çekiyor. Sosyal medyada bebek yüzlü mafya lakabıyla anılan usta oyuncuya birçok yapım şirketinden adeta teklif yağıyor. Oynadığı bölümler izlenme rekorları kıran ; usta oyuncu ,şu sıralar en çok konuşulan oyuncular arasında . Alçakgönüllü ve mütevazi tavırlarıyla kalitesini ortaya koyan usta oyuncu adından sıkça bahsettiricek gibi). BASINDAN.

  Görüntünün olası içeriği: 1 kişiÖncelikle bizleri kırmayarak röportaj teklifini kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.

  Barbaros Levent Seçkin :  Çok teşekkür ederim.

  Sanatsal faaliyetler takipçilerine kısaca kendinizden bahseder misiniz ? Barbaros Levent Seçkin Kimdir?

  Barbaros Levent Seçkin : 1971 yılında İstanbul Üsküdar Zeynep Kamil Hastanesinde dünyaya geldim. Çocukluk yıllarım doğduğum yerde geçti lise mezunuyum üniversiteyi mankenlik yaptığım için devam ettiremedim. Alt yapım spor çok spor yaptım bu yüzden sporcu disiplini taşıyan bir kimliğe sahibim.1992 yılında tesadüfen bulunmuş olduğum bir ortamda bir teklif geldi o teklifi değerlendirdim rahmetli Deniz Tüney vardı mekanı cennet olsun o zamanlar onun vesilesi ile zamanın moda ve fotomodellik ajanslarından birinde mankenlik yapmaya başladım.1997 yılına kadar aktif mankenliğim devam etti tabi bunun içinde modellik de var. Yani sizin anlayacağınız dilden katalog çekimi ,exposition mankenlik ve podyum mankenliği 1997 yılında benimde içinde yer aldığım tween damat firmasının swiss otelde yaptığı uluslararasıbüyük  defileden sonra aktif mankenlik hayatımı bitirme kararı aldım. Daha sonrasında sözleşmeli olduğum blue  jean firmaları ile,exposition mankenliğim 2000 yılına kadar devam etti. Sonrasında oyunculuğa geçiş yapmayı düşünüyordum ama işin zorluğunu görmek istediğim için. Kanun Savaşçıları, iz peşinde, Bizim Ev, Şaban Askerde, gibi projelerde çok küçük roller ile sektöre giriş yaptım tamam olabilir bende bu yetenek var ama eğitim almam şart diyerek,  bir çok oyunculuğu güçlü değerli hocadan kamera önü oyunculuk eğitimi alarak aktif oyunculuk hayatıma profesyonelce başlamış oldum yine bir çok projede karakter oyuncusu olarak yer aldım. Neden oyuncu her rolü oynamıyor derler ya o benimde başıma geldi bir çok karakteri canlandırmama rağmen seyirci bana kötü adamı yakıştırdı daha iyi oynuyorsun abi diyenler oldu ve bundan dolayı mafya karakterlerinin aranan adamı oldum izleyici tarafından sevilerek bu karakteri yansıtıyorum.

  acil aşk aranıyor hasan ile ilgili görsel sonucuabidin ve hasan ile ilgili görsel sonucuKomedi mafya ve ciddi mafya karakterleri canlandırıyorum mesela Bu Abidin beni çıldırtacak ne yapsın Hasan abiniz bu Abidine canlar siz söyleyin ( Acil aşk aranıyor ) orda abidin karakteri ile mükemmel bir ikili olduk seyirciden övgüler aldık güzel diyaloglarımız var seyirci çok sevdi Hasanı basında  hakkımda bebek yüzlü mafya diye haberler çıktı çok onur verici bir oyuncu için. Yine poyraz karayel de Malatyalı Sabri  rolünü canlandırdım Musa Uzunlar (Bahri baba) ile harika sahnelerimiz var. Daha doğrusu oradaki bütün oyuncular ile güzel sahnelerimiz var. Zengin kız fakir oğlan hala gülüyorum havuz problemi sahnesine (bir musluk bir havuzu 9 saate dolduruyor 3 musluk aynı anda bir havuzu kaç saatte doldurur bakın burayı çok iyi dinleyin siz 4 salak kaç saatte boğulur ),

  leyla ile mecnunda tamamen doğaçlama bir sahne yakaladık tüm oyuncuları ile(hayatı tesbih yapmışım sallıyormuşum şarkısı eşliğinde onları tesbih gibi karşıma dizdim çok eğlendik bu sahneyi çekerken. Kara ekmek dizisinde tefeci dündar karakterile seyirci karşısına çıktım Altan erkekli abimiz ile benim güzel bir çalısmamız oldu. Dadaş isimli filmde ana cast karakterlerinden bay dimitrovu başarılı bir şekilde canlandırdım  baş rollerden birisiydim yine büyük keyif aldım. Paramparça dizisinde rus mafya Zoran karaliçi canlandırdım ondan da büyük keyif aldım. Dublaj yapıyorum zamanımın çoğunluğunda, ileri dönük planlarım var onu gerçekleştirmek için bu ara çalışmalar üzerindeyim.Görüntünün olası içeriği: 3 kişi

  Melek gibi çevresine hiçbir zararı olmayan bir insanın oynadığı karakter dolayısı ile kötü adam olması ve rolünü iyi oynaması nasıl bir başarı sizce? Bu işin bir sırrı var mı?

  Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve oturan insanlarGörüntünün olası içeriği: 2 kişiBarbaros Levent Seçkin : Bu başarının sırrı tabi ki var. Benim kendime ait oyunculuk tekniğim o kadar gelişmiş ki bir oyuncu da olması gereken bütün özellikleri kendimde barındırıyorum kamera dediğimiz kadrajı izleyicinin gözü gibi görmeyen bir oyuncu asla başarılı bir oyuncu olamaz. Ben mesela kötü karakteri oynuyorum ve kendimi sevdiriyorum yani silah alıp adam öldürüyorum düşünsene eline veriyorlar silahı başrolü öldür diyorlar yeri geldiğinde yani kötüyü oynamak çok zordur gerçekten. İyi adamı oynamak çok kolay hele ki insanları güldürmek bir espri atarsın ortaya güldürürsün ama kötüyü oynayıp da kendine hayran bırakıyorsan işte bu bir oyuncu gücüdür bu işin sırrı çok çalışmak çok emek ve öz güven ben yapıcam başarıcam demek ve disiplin. Araştımacı olmak bir oyuncu için oyuncununun hayaaytında vazgeçilmezdir.

  Sizin oyunculuk anlamında standartlarınız neler?

  Barbaros Levent Seçkin : Bir oyuncuda çok şey olması gerekiyor. İyi bir oyuncuda olması gereken o kadar çok şey var ki kitap okumak ,sürekli kelimeler türetmek, doğaçlama yapabilmek, bakışlar mimikler, diyafram, ses çok önemli yani o kadar önemli ki bunu yaşamak lazım bunu yaşamadan anlayamazsınız

  Yanlış meslek seçtiğinizi düşünüyor musunuz?

  Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, ağaç, çim, açık hava ve doğaBarbaros Levent Seçkin : Yanlış meslek seçtiğimi düşünmüyorum demek ki kaderimde bu vardı tabi dünyanın en zor mesleği oyunculuktur her şeyden önce örnek olmalısın mesela bir oyuncu asla siyaset yapmaz asla politika yapmaz çünkü seni sevenler, seni takip edenler, seni izleyenler, hayranların seni örnek alırlar. Siyaset yaparsan onları yanlış yöne çekebilirsin her şey kalbinde kalmalı bu yüzden bir oyuncu olarak milyonlara hitap ediyorsan siyasetten uzak kalmalısın bana göre . Düşünebiliyormusun yeri geliyor hocam sizin gibi ünlü olayım bana eğitim verin parası neyse veriyim diyenler oluyor. Onlara iyi şeyler vermek zorundasın yalan söyleyemezsin o yüzden bu işin ağırlığı bu sanatçı kimliğini taşıyabilmek yani sete alkollü gelenler oluyor kavga dövüş edenler oluyor hep egodan kaynaklı bir projede yer aldım diye birden havalanan egolu oyuncular var ama onlar maalesef oyuncu değil bir günlük meşhur bu meslekte maalesef sanatçı kimliğini taşıyamayan ünlüler var bir sanatçı her zaman davranışlarına çok dikkat etmeli sanat bir sabun gidir bir bakarsın ayağının altından kaymış gitmiş birdaha geri dönüşün yok daha sonrasında bu ruhsal bunalıma girersin ve kötü sonuçlarına katlanırsın maalesef. Benim herzaman söylediğim bir söz var sosyal medya da ( Bu hayatta insanoğlu zamanı vakti geldiğinde ne ekerse onu biçer) . (iyi olmak iyidir.) . kazandırır( efendi ve dürüst olmak iyidir). . kazandırır (ustaya ve üstada saygıda kusur etmemek iyidir. ). kazandırır. (.insanlara bos umutlar vererek çıkar sağlamamak iyidir). . kazandırır.( İyi insan olmak her zaman iyidir her zaman kazandırır siz ne demek istediğimi anladınız). Gerisi bahane.

  Başarılı olurum veya olmam kaygısı yaşadınız mı veya yaşıyor musunuz?

  futbol ile ilgili görsel sonucuBarbaros Levent Seçkin : İyi bir futbolcu olabilirdim olmadım demek ki kısmet değilmiş.İyi bir oyuncu oldum demek ki alnımda yazan buymuş. Almış olduğum eğitimler, yapmış olduğum işler, kendime olan öz güvenden dolayı İyi bir oyuncu oldum. Yani hiç bir zaman Başarılı olurum veya olmam kaygısı yaşamadım. Eğer olursa zaten başarılı olamazsın.

  Kendinize zaman ayırdığınız da neler yaparsınız?

  Görüntünün olası içeriği: 1 kişiBarbaros Levent Seçkin : Kitap okuyorum, Oyunluk ile ilgili  araştırmalar yapıyorum, Doğaçlamalar üzerine çalışıyorum kafamda senaryolar yazıp kendi kendime oynuyorum, egzersiz yapıyorum bunun dışında kangal köpeğim var onunla ilgileniyorum kuşlarım var güvercinlerim onlarla zaman geçiriyorum. Yeni sezona kendimi hazırlıyorum nasıl bir futbolcu egzersiz yapıp maça çıkıyorsa ben de egzersiz yapıp ekrana çıkıyorum başarılı olmak egzersiz için çok önemli.

  Siz geçmişte yaptığınız hatalarla yüzleşebilme cesareti gösterebilenlerden misiniz?

  Görüntünün olası içeriği: 1 kişiBarbaros Levent Seçkin : Tabi bu cesareti kendinde bulamazsan bu bencillik olur ben hala eleştirilere açığım işte hocam derler bu sahne olmamış eyvallah deyip tekrar üzerinden geçiyorum ama genelde başarılı olduğum için eleştri almıyorum keşke daha çok eleştrilsem ama tabi ki hata ile yüzleşebilme cesareti gösterebilenlerdenim ve her zaman  eleştriye açığım.

  Hatalarla yüzleşmeyi becermek insana ne katar sizce?

  Barbaros Levent Seçkin : Tecrübe katar mesela bir ticaret yapıyorsun iflas ettin bir dahaki seferee yoğurdu üfleyerek yersin daha doğru kararlar alarak daha tecrübeli bir şekilde devam edersin yoluna. Hatalarla yüz yüze gelip hesaplaşmak insana bir daha ki hamlelerde hata yapmamayı sağlar mesela ben hala sigara, içki kullanmıyorum hata olduğunu düşündüğüm için tercih etmiyorum. Niye;  bu gidişatın birde ilerisi var o kalp,karaciğer, akciğer gençlikte olduğu gibi kalmaz yaşlandığın da geçmişte yapmış olduğun hatanın bedelini ödersin sigara ,içki veya kullanmış olduğun diğer maddeler ilerde sana hesabını soracak.

  Hayatla baş etmekte gülmenin payı nedir sizce?

  katıla katıla gülmek ile ilgili görsel sonucuBarbaros Levent Seçkin : Yeri geldiği zaman insanın kendini daha enerjik hissedebilmesi için boş bir alanda katıla katıla gülmesi gerek. Mutluluk hormonunu salgılamak şart bedene bir sonraki gün hayata daha  enerjik daha pozitif başlayabiliyorsun. Tabi ki toplum içinde bunu yapmak zor bu deli kafayı yemiş derler adama  onun için boş bir alanda aklına komik şeyler getir ve bedenini kandır vücuttaki mutluluk hormonlarını harekete geçir Hayatla baş etmekte gülmenin payı çok önemli stres ile savaşta en önemli etken.

  Son olarak oyuncu olmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir ?

  Oyuncu olmak isteyenlere barbaros abilerindenbaşarılı olabilmenin  şifresi  (rolün büyüğü küçüğü olmaz önemli her karakteri başarı ile canlandırmakve syircinin seni sevmesini sağlamak 5000 dakikalık bir oyuncu olabilirsin şimdi diyeceksin bana muratcım makara yapıyorsun benimle sanırım. Açıklıyorum 5 dakikalık bir sahne eğer kaliteli bir sahne ise yani sen oradaki karakteri doldurduysan oyunculuğun ile you tube, sosyal medyada 1000 kere tıklandığında 5000 dakika ediyor. Seyirci seni ne kadar severse o kadar başarılı bir oyuncu olursun) bu şifre ile oyunculuğun kapıları açılacaktır ve seyirci ile aranda kopmayan bir bağ olacaktır.

  Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, ağaç, çim, bitki, çocuk, açık hava ve doğaÇok teşekkür ederiz, bu yoğunluğun arasında davetimizi kabul ettiğiniz ve yanıtlarınız için.

  Barbaros Levent Seçkin : Keyifli sohbet için ben teşekkür ederim sanat için çalışmalarında başarılar dilliyorum. Bu hayatta her şey gönlünce olsun güzel insan.

   Dip Not : Güzel bir röportaj ve söyleşi oldu.

  Bünyamin Ermiş kardeşim ve de Baran Şimşek kardeşim ve Betül kardeşim ile tanıştım bu vesile ile her biri uzak yerlerden barbaros abilerini görmeye gelmişler sohbet etmek için barbaros abide bizi kırmadı ayaküstü bir anda çeşitli senaryolar üretti ve oynadı kendisi inanılmaz sempatik inanılmaz mütevazı bir insan bunuda söylemeden edemedim.

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler