More
  Ana SayfaRÖPORTAJOyunculuğa hobi olarak başlayan Halen de Silopi Halk Eğitim merkezi bünyesinde oyunculuk...

  Oyunculuğa hobi olarak başlayan Halen de Silopi Halk Eğitim merkezi bünyesinde oyunculuk dersi veren bir çok projede rol almış Çek Babam Çek komedi sinema filminde de ana cast başrollerden birisini oynayan Mesut Bilişik ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik

  Elini attığı her işe kendini akıl, ruh ve beden olarak adayan ve o işe tüm varlığıyla odaklanan bir insan Mesut Bilişik onu bu kadar özel bir adam yapan özelliklerini keşfe çıktık. Yakından tanımak istedik.

  Bize Biraz Kendinizden Bahseder Misiniz?

  Mesut Bilişik:  Şırnak’ın Silopi ilçesinde dünyaya geldim  Asıl mesleğim berberliktir. Oyunculuğa ise hobi olarak başladım. Şuanda da Silopi Halk Eğitim Merkezine bağlı Oyunculuk dersi veriyorum. Bölgemizdeki gençlerimizin yönünü sanata çevirmek için elimden gelen bütün gayreti gösteriyorum. Bu konuda sağolsun Silopi Halk Eğitim Merkezi müdürümüz Osman Bilen de bu konuda en büyük destekçimdir.

  Herkes Gibi Hayranı Olduğunuz Bir Ünlü Varmı?yılmaz güney ile ilgili görsel sonucu

  Mesut Bilişik: Benim de Türk sinemasında hayranı olduğum oyuncu Yılmaz Güney’dir

  Kötü Giden Bir Günün Sonunda Kendinizi Rahatlatmak İçin Neler Yaparsınız?

  Mesut Bilişik: Kötü giden bir günün sonunda kendimi rahatlatmak için eve gelip bir duş alırım sonra da ölmüşlerimize Yasin-i Şerif okurum.

  Boş Zamanlarınızda En Çok Neler Yapmaktan Hoşlanırsınız?

  Boş zamanlarımda fitnesscı olan kardeşim Süleyman ile spor yapıyorum onun haricinde de zamanımıkitap okumakla değerlendiriyorum.

  Oyunculuk Hikayeniz Nasıl Başladı?

  Lise yıllarında Edebiyat hocamız Pelin Gençgiyen ve Coğrafya hocamız Derya Aygaz tarafından tiyatro ekibi için oyuncu seçmeleri yapıldı.Benim tiyatroyla uzaktan yakından bir alakam yoktu.Hocalarımız özellikle beni seçti.Benim kendimde olan yeteneğimden haberim yoktu.ilk sene Ah Su Gençler tiyatro oyununda önemli bir karakteri canlandırdım. 2.senede de Mendilimde Gül Oya adlı tiyatro oyununu daha sergiledik. O tiyatro oyununda da önemli bir karakteri canlandırdım. Liseyi bitirdiğimde kendim de bir boşluk hissettim o boşluğu doldurmak için de gazeteci arkadaşlarımdan ödünç aldığım kamerayı kullanarak kendi imkanlarım ile DERMANSIZ DERT uzun metraj filmimi çektim o filmde rol gereği ağanın ölüm sahnesi vardı onun ölüm sahnesi ile abimin aracını kullandım o aracı gerçek silahlar ile tarattım o aracı kullanılamaz hale getirdik sonra da hurdacıya verdik hurdacıdan aldığımız para ile de filmin masraflarını karşılamaya çalıştık. Dermansız dert filmi sayesinde yeşilçam yönetmenlerinden Esat ŞEKEROĞLU’ndan başrol teklifi aldım. Bay killing kayıp kolye sinema filmimizde Erkan DEMiR kardeşim killing karakteri ile ben de istanbul emniyetinden köksal polis olarak başrolde oynadım. Filmimizin çekimleri çok güzel geçti . Esat hocanın dediğine göre şuan filmimizin stüdyo işlemleri bitti. Yeni yayın döneminde bir kanala verecek. Şuan kanal ismi net olmadığı için bir şey diyemiyorum. Onun haricinde Fattu Filmin projesi olan Çek Babam Çek komedi sinema filminde de ana cast başrollerden birisini oynadım.

  Halen de Silopi Halk Eğitim merkezi bünyesinde oyunculuk dersi veriyorum.10 tane kısa film daha çektim.4 tanesinin kurgusu daha yapılmamış. Hendek olaylarından önce İyilik Vakti adlı kısa film çekmiştim. O filmimizde suriye savaşından göç eden bir ailenin dramını anlatmıştık. Bölgemizde yaşanan terör olaylarından dolayı filmde göç edenler gerçek hayatta da bu olaylar yüzünden göç etmek zorunda kaldılar. Kısa film gerçek oldu başlığıyla filmimiz haber oldu. 2-3 tane sinema film teklifi daha aldım. Kısmet olursa tarihleri belli olduğu zaman o filmlerde de önemli karakterleri canlandıracağım.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler