More
  Ana SayfaHABEROnur Ünlü’nün kurduğu Filim Okulu – Senaryo Atölyeleri eğitimlerine başladı

  Onur Ünlü’nün kurduğu Filim Okulu – Senaryo Atölyeleri eğitimlerine başladı

  Onur Ünlü’nün kurduğu “Filim Okulu”nun 2019 yılındaki ilk üç aylık programı açıklandı. Kapsamlı senaryo derslerinin verileceği programın hafta içi sınıfları 14 Ocak’ta derslere başladı. Hafta sonu sınıfları ise 19 Ocak’ta ders başı yaptı.

  9 hafta sürecek ve toplamda 54 saat ders verilecek Senaryo Atölyesi’nde eğitimlere katılacak eğitmenler, dizi, sinema ve roman alanında kendilerine has eserler çıkaran Onur Ünlü, Murat Menteş, Gül Abus Semerci ve Funda Alp gibi isimler var.

  Senaryo atölyeleri hafta sonu sınıfları 14:00 – 17:00 ile 17:30 – 20:30 arasında yapılıyor. Sınıfların kontenjanı 15 kişiyle sınırlı olacak.

  Filim Okulu Senaryo Atölyesi’ne katılacak öğrenciler, hikayenin altyapısı, karakter ve çatışma, televizyon yazarlığı ve senaryoda diyalog, iyi hikaye kurmanın sırları, senaryoya giden yoldaki teknik aşama, sinopsis ve tretman çıkarma, senaryoya ulaşma gibi konularda ders görüyorlar.

  Filim Okulu’nun 54 saatlik programı dışında “proje sunumu nasıl yapılır, yapımcılara sunum yaparken nelere dikkat edilmeli” konusunda mini bir atölye ve katılan öğrencilerin, sektör yapımcılarına sunum yapabileceği bir pitching platformu var.

  FİLİM OKULU HAKKINDA

  Filim Okulu, ilk atölyesini 2018 yılının Aralık ayında açtı. 30 saat süren Senaryo Atölyesi’ne katılan öğrenciler, atölye bitiminde kendi projelerini hazırladılar. Filim Okulu İstanbul dışındaki şehirlerde de atölyeler düzenlemeye başladı. İstanbul dışındaki ilk senaryo atölyesini 5 Ocak’ta açan Filim Okulu şu anda Ankara’da da senaryo atölyeleri düzenliyor.

  16 – 18 Ocak’ta İzmit’te senaryo atölyesi dersi verecek Filim Okulu, bir sonraki şehir dışı atölyesini İzmir’de açmayı planlıyor.

  Filim Okulu, senaryo atölyesi dışında yönetmenlik, kamera önü oyunculuğu gibi alanlarda da atölyeler açmayı planlıyor.

  Filim Okulu ile ilgili bilgi almak için ve başvurmak için:

  Mail: info@filimokulu.com

  Atölyelere başvuru 0532 607 73 13 telefon numarasından yapılabilir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler