More
  Ana SayfaRÖPORTAJ"O Ses Türkiye" Müzik Yarışmasında Güçlü Sesi İle Herkesi Etkilemeyi Başaran Ulvi...

  “O Ses Türkiye” Müzik Yarışmasında Güçlü Sesi İle Herkesi Etkilemeyi Başaran Ulvi Kılınç İle Sanatsal Faaliyetleri Takipçilerine Özel Bir Röportaj.

  Bir dönem Türk televizyonlarında Her kanalın en az bir kere denediği ses yarışması furyası vardı. Unutulmaz yarışmacıları ve jürileriyle akıllarda yer eden bu yarışmaların günümüzde sadece birkaç temsilcisi bulunmaktadır. Birçok ülkede The Voice adı ile yayımlanan şarkı yarışması programının Türkiye versiyonu olan Acun Ilıcalı imzalı “O Ses Türkiye” Müzik Yarışmasıda bunlardan biri. “O Ses Türkiye” müzik yarışmasında güçlü sesi ile herkesi etkilemeyi başaran Ulvi Kılınç ile Sanatsal Faaliyetler takipçilerine özel bir röportaj gerçekleştirdik.

  Sizi Daha Yakından Tanımak İsteriz, Ülvi Kılınç Kimdir? Okurlarımıza Kısaca Kendinizden Bahsedebilir Misiniz?

  “Ben Ulvi Kılıç, Azerbaycan, Bakü’de doğup, büyüdüm. Annem doktor, babam hukukçu. Ben de hukuk ve konservatuar mezunuyum”.

  “O Ses Türkiye” Müzik Yarışmasında Ünlü İtalyan Şarkısı “O Sole Mio”Yu Büyük Bir Ustalıkla Seslendirerek Güçlü Performansınız İle Herkesi Etkilemeyi Başardınız. Bu Başarının Sırrı Sizce Nedir?

  “Allah’ın verdiği ses, sonra eğitimdir. Eğitimi iyi bir hocadan aldım. Azerbaycan’ın en güçlü vokal profesörü Elmira hanım Guliyevadan”.

  Müzik Kariyeriniz Nasıl Başladı?

  “Müzik kariyerim hayatımda düşünmediğim bir şeydir. Ama çocukluğumdan beri dünya çapında ünlü sanatkarları dinledim. Mario Lanza, Luçano Pavarotti, Maria Kallas, Monserrat Kaballe bunlara örnek. Aynı zamanda Monserrat Kaballe’den ustad dersleri aldım. Bununla beraber türk sanat musıkisinin de hayranıyım. Bülent Ersoy, Zeki Müren, Adnan Şenses, Müzeyyen Senar v.s.”

  Genel Olarak Şu Ana Kadar Başka Ülkelerde Bu Tür Yarışmalara Katıldınız Mı?

  “Bu tür yarışlara katılmadım ama daha profösyönel yarışma olan, Almanyada geçirilen KammerOper Schloss musabıkasında birinci oldum. Branderburq devlet simfonik orkestrasıyla dört gala konser okudum”.

  Neden “O Ses Türkiye” Müzik Yarışması?

  “Başvuruyu düşünmeden yaptım. Hiç bir sebep yok. Benim için güzel anı oldu”.

  Bu Yola Başlarken En Büyük Motivasyonunuz Neydi?

  “Dinleyici kazanmak en büyük motivasyon”.

  Bu Tür Yarışmalar Sanatçılara Neler Kazandırıyor Yada Kaybettiriyor Sizce?

  “Hiç birşey kaybetmez, sadece kazandırır. Önemli olan kalplerde birinci olmak”.

  Profesyonel Bir Opera Sanatçısı Olduğunuzu Ve Başarılı Bir Müzisyen Olduğunuzu Biliyoruz. Ama Bazı Nedenlerden Dolayı Son Sanata Küstünüz Sebep Neydi?

  “Sanata hiçbir zaman küsmedim. Büyük rus yazarı Dostayevskinin bir misrası var. Eğer tanrı yoksa herşey izinlidir. Eğer tanrı yoksa herşey yapa bilirsin. Benim fikrimce bu misralar sanata aittir. Eğer sanatın yoksa herşey izinlidir, herşey yapa bilirsin”.

  Azerbaycan’ı Dış Ülkelerde Üst Düzeyde Temsil Eden Müzisyenlerimiz Ve Sanatçılarımız Hakkında Neler Söylemek İstersiniz?

  “Hepsine bol şanslar, başarılar dilerim. Yeter ki Azerbaycanımızı güzel yerlerde, güzel temsil etsinler”.

  Kariyerinize Dair Gelecek Planlarınız Neler?

  “Ben plan yapmam. Planı yapacak biri var, o da güzel yapar”.

  İleride Kendinizi Nerede Görmeyi Hedefliyorsunuz?

  “İleride Allahın izniyle sesimi dünyaya tanıtmak”.

  Şu an bu röportajı Sanatsal Faaliyetler Takipçilerine ulaştıran Ulvi Kılınç’ın Türkiye bağlantısını sağlayan menajeri Elşad Hakverdi’ye teşekkür ediyorum.

  Genel Yayın Yönetmeni : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler