More
  Ana SayfaTİYATRONedense bir garip bizim millet. niye bakıyorlar ki kadın araba kullanıyor işte...

  Nedense bir garip bizim millet. niye bakıyorlar ki kadın araba kullanıyor işte uzay mekiği değil ki bu. Yeşilçama saygı duruşu “Şoför Nebahat” tiyatro oyunu yorumu

  Çiğdem Tunç Tiyatrosu tarafından “Yeşilçam’a Saygı” amaçlı  tiyatroya uyarlanan ‘Şoför Nebahat‘ adlı oyunu dün akşam sahnelendi izlemeye gelen ünlü isimler arasında Yalçın Özden, Mehmet Çepiç, Deniz Özerman,Bora Gencer de vardı ve sanatsal faaliyetler olarak Biz de oyuna gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

  Yeşilçam’ın unutulmayan karakterlerinden “Şoför Nebahat” 3. kez tiyatro severler ile buluştu.

  “Şoför Nebahat” adlı oyun dün akşam Akatlar Kültür Merkezinde seyirciyi selamladı.

  “Hem yardım etmeyip, kadını çalışmaya mecbur bırakıyorlar hem de namusuna laf atıyorlar. Sanki keyfinden çalışıyor kadın”.

  Yoruma gelirsek ;

  Oyunun başından sonuna kadar nefesimi tutarak izledim ve çok eğlendim oyuncuların enerjisi de çok yüksekti Kesinlikle gidip izlenilmesi gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum.

  Tüm oyuncuların performansı üst seviyede olan müthiş keyifli bir müzikal izledim. Zaten bir çok iyi isimler bu oyun için bir araya gelmiş “Sipsi Vedat, Farozlu Şenol, Kalk Cemil, Filinta Kazım ve İstepne Mustafa,Komiser Derman ve onun nişanlısı handan, Murat Parasayar, Abidin Yerebakan, Sema Aras, Melih Çardak, Gökçe Çiçek Özülkü, Onur Sarıaltın, Deniz Değirmenci, Alper Çorumluoğlu, Çağrı Erceber, Soykan Kişioğlu” hepsi kendini yer aldıkları projelerde kanıtlamış önemli duayenler. İçinizi ısıtacak bir oyun arıyorsanız Şoför Nebahat tam size göre diyorum.

  Çiğdem Tunç oyunun yönetmeni hem de başrol oyuncusu olarak harika bir saygı duruşuna  imzasını atmış, bu kadar çok beğenmemin sebepleri arasında  kalabalık oyuncu kadrosunun, canlandırdığı karakterlere hakkını vermesi. hele bir isim vardı ki Deniz Salman iki farklı karakteri canlandırdı.

  Bu sezon için eğlenmek,  bir müzikal izlerken düşünmek, film tadında bir tiyatro seyretmenin keyfini yaşamak için notunuzu alın ve şimdiden gülüp düşünüp eğlenmeye hazır olun.

  Konusu : Nebahat mecbur kalmıştır erkek işi yapmaya, bütün gün direksiyon sallamaya ah bir de gönlünü yakan şu Komiser Derman’ın aşkı olmasa.  Hayalleri büyük, kendileri küçük bu İstanbul kadar renkli karakterleri çizerken genç yazarımız, sahnemizden Yeşilçam’a selam durmuş saygıyla. Merhum Sezer Sezin’ler, Kenan Pars’lar, Erol Taş ve Kadir Savun’lar, Ahmet Tarık Tekçe’ler ve diğerlerine.  Nurlarda uyusunlar.

  Yazan: Barış Bölükbaşı, Yöneten: Çiğdem Tunç, Yönetmen Yardımcısı: Alper Çorumluoğlu, Afiş: Şahin Tuhan, Müzik: Nida Şan, Dekor: Cihan Aşar, Sahne Tasarım Kostüm: İpek Sağlam ve ARMT kostüm, Işık ve Ses: Abdullah Koç, Koreografi: Pınar Ataer

  Oyuncular
  Çiğdem Tunç, Murat Parasayar, Abidin Yerebakan, Sema Aras, Melih Çardak, Deniz Salman, Gökçe Çiçek Özülkü, Onur Sarıaltın, Deniz Değirmenci, Alper Çorumluoğlu, Çağrı Erceber, Soykan Kişioğlu.

  Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

  İzlemek isteyenler için ;

  10 Ocak 20:00Karasu Konferans Salonu Karasu-Sakarya, 12 Ocak Kartal, 13 Ocak Bahçeşehir.

  www.biletix.com

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

   

   

   

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler