More
  Ana SayfaHABERMüzikseverler Uhde Seçil ile coştu

  Müzikseverler Uhde Seçil ile coştu

  İBB Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi dün akşam dev bir konsere ev sahipliği yaptı. Biz hayranlarının Uhde Seçil olarak tanıyıp sevdiği Seçil Özçakmak dün akşam 90’lar Türk popunun unutulmayan şarkılarını büyük bir coşkuyla seslendirdi.

  Türk popunun zirve yaptığı unutulmaz bir dönemdir 90’lar. O dönem yapılmış şarkıların tadı hala damağımızda. bana göre daha doğal ve saf. Yüzyılda geçse önemli kısmı hafızalarımızdan silinmedi ve asla silinmeyecek.

  İşte o dönemde başarılı bir çıkış yakalayan yıldız şarkıcıların arasında Seçil Özçakmak’da vardı. Profesyonel müzik kariyerine 90’lı yıllarda çıkardığı “Uhde” albümüyle giriş yaptı. o muhteşem albümde yer alan “Uhde” ve “Unutursun Gönlüm” şarkılarıyla gönlümüzde taht kurdu. İlk albümünün ardından “Uhde Seçil” olarak anılmaya başlayan başarısı tartışılmaz sanatçının, 1998 yılında “Rabbena”, 2003 yılında ise “Aşkısı” albümleriyle çalışmalarına devam ettiğini de söyleyerek habere devam edelim. 90’lı yıllarda başarılı bir çıkış yakalayan yıldız şarkıcı Seçil Özçakmak. Adeta küllerinden doğarak 2019 yılında “Demedi Deme” albümü ile bir zamanlar gönlümüzde kurduğu tahtını yeniden inşa etti.

  Uhde Seçil’in dün akşam 90’lar Türk popunun unutulmayan şarkılarını seslendirdiği konser Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Bir buçuk saat boyunca Biz müziksever hayranlarına keyifli dakikalar yaşattı. Gecenin sürprizi ise yine sanatına hayran olduğum Aslı Kökçe’nin de konser arası şarkı söylemesi oldu. Konserin sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı Ekrem İmamoğlu’na kendisini bizlerle buluşturduğu için desteğinden dolayı teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

  Sonuç olarak haberin sonuna birkaç şey daha eklemek istiyorum; Özellikle bendeki Uhde Seçil sevgisi her zaman yaşamaya ve canlılığını korumaya devam edecek. Bu coşku dolu gecede Sanatsal faaliyetleri de yanında görmek isteyen Uhde Seçil’e Nazik davetinden dolayı teşekkürlerimi borç biliyorum. Arkasında çalan orkestraya da çok teşekkür ediyorum.

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler