More
  Ana SayfaHABERMuğla'da ilk kez Tiyatro Festivali gerçekleştirildi

  Muğla’da ilk kez Tiyatro Festivali gerçekleştirildi

  Muğla’da ilk kez gerçekleştirilen Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği tarafından düzenlenen, Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde 31 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen “Tiyatro Festivali” kortej yürüyüşü ile başladı ve herkes tarafından büyük ilgi gördü.

  Muğla’da ilk kez gerçekleştirilen Tiyatro Festivali’nin ilk gününde, Menteşe Belediyesi Bando Takımının da yer aldığı kortej yürüyüşüne Devlet Tiyatroları sanatçısı Turgay Tanülkü, atamız Mustafa Kemal Atatürk’e olan benzerliğiyle bilinen Necdet Bardakçı ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş’da katıldı.

  Menteşe ilçesindeki Saburhane meydanında başlayan kortej yürüyüşü Muğla Kent meydanında sona erdi.
  Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Dernek Başkanı ve Muğla Tiyatro Festivali Komite Başkanı Mehmet Topbaş, Muğla Kent Meydanında festivalin açılış konuşmasını yaptı. Konuşmaların sonrasında Aydın Sanat Etkinlikleri Merkezi Derneği (ASEM) ekibi ve Pantomim sanatçısı İlker Kılıçer, Yörük Obaları Derneği gösterilerini sergilediler. Necdet Bardakçı’ın solo çökertme perfomansı açılış sona erdi.

  Festival programı kapsamında, 31 Ekim Salı günü saat 21:00’da, “Yıldız Kenter Sahnesi”, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi” nde “Kurtuluşun Kadınları” adlı tiyatro oyunu sergilendi.

  Festival programı kapsamında, 5 gün boyunca çeşitli etkinlikler, Türk tiyatrosunun çok değerli çok kıymetli isimlerinin (Turgay Tanülkü, Erkan Taşdöğen, Ayhan Taş, Hakan Bilgin) yer aldığı söyleşiler gerçekleştirildi.

  Bunların dışında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde, sanata katkılarından dolayı Turgay Tanülkü’ye plaket verildi. Ve tüm söyleşilerden sonra söyleyişi yapanlara plaket ve çeşitli Muğla ürünleri olan hediye çantalar verildi.

  Sanatsal faaliyetler Ege temsilcimiz Metin Altınsoy bizzat gözlemleyerek sizlere bu haberi hazırlamamız için vesile oldu. Başta Ege temsilcimiz Metin Altınsoy’a ve Metin Altınsoy’u festval boyunca ağırlayan Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Dernek Başkanı ve Muğla Tiyatro Festivali Komite Başkanı Mehmet Topbaş’a tesekür ediyoruz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler