More
  Ana SayfaHABER“ LİDER MASİ - KAHRAMAN YEMİNİ ” TİYATRO OYUNU ÇOCUK İZLEYİCİLERİN VE...

  “ LİDER MASİ – KAHRAMAN YEMİNİ ” TİYATRO OYUNU ÇOCUK İZLEYİCİLERİN VE EBEVEYNLERİNİN İLGİSİNİ ÇEKTİ.

  Tiyatro P.A.S ( Profesyonel Artı Sonsuz ) yapımı “ Lider Masi – Kahraman Yemini ” adlı çocuk oyunu dünya prömiyerini 9 Ekim Pazar  günü Cevahir AVM’de gerçekleştirdi.

  “Peri Kız Müzikali” oyununun başarılı yazarı Sevtap ÇAPAN’ın yazdığı ve yönettiği “Lider Masi – Kahraman Yemini” 9 Ekim Pazar günü ilk gösterimini gerçekleştirdi.

  Çocukların yoğun ilgi gösterdiği, heyecanla ve beğeniyle izlediği oyunun konusu ise şöyle ; Masallara meraklı bir çocuk bir gece babaannesinin anlattığı masalı dinlerken hayalinde kendini masal kahramanıyla eşleştirir. Masaldaki çocuk artık odur. Dünya ve Masal Diyarı’nın gizli geçiş kapısı olan kadim kuyuya düşer. Macerası başlar. Masal Diyarı’na giden çocuk, kahramanların da kahramanı olan Lider Masi’yle tanışır. Masalların önemini ve hayatımıza kattığı değeri kuşaktan kuşağa aktaran Lider, çocuğu masal izcisi olması için eğitir.

  Çocuk izleyicilerin ve ebeveynlerinin ilgisini çeken ve tek perde olan oyunda ; Dilan Berfin ÖZELCİ, Erdim MUŞLU, Furkan DÜZGÜN, Gamze TÜRK, Gökçe OKULDAŞ, Haşim SÖNMEZ ve Hürkan GÜLTEKİN rol alıyor.

  Murat Batıkan AVCI ile Sevtap ÇAPAN’ın sahneye uyarladıkları oyunun müzikleri Orçun TEKELİOĞLU’na, dekor tasarımı Cihan AŞAR’a , kostüm tasarımı Onur UĞURLU’ya, ışık tasarımı Alev TOPAL’a ve koreografisi Erdim MUŞLU’a ait.

  “ LİDER MASİ – KAHRAMAN YEMİNİ ” isimli tiyatro oyunu, telefon tablet gibi teknolojik aletlerden, günümüzün en büyük sorunu bilgisayar oyunlarının kıskacından ve akıllı telefonlara indirilen çocukların hayal gücünü ortadan kaldıran sanal oyun dünyasından uzaklaşmasını ve belki de hiç tanımadıkları masal kahramanlarıyla tanışmalarını sağlayacak olması açısından önemli.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler