More
  Ana SayfaRÖPORTAJİnternational Projelerin Türkiye Yüzü Burhan Sırmabıyıkoğlu (Burhan Sırma) İle Sadece Sanatsal Faaliyetleri...

  İnternational Projelerin Türkiye Yüzü Burhan Sırmabıyıkoğlu (Burhan Sırma) İle Sadece Sanatsal Faaliyetleri Takipçilerine Özel Bir Röportaj

  Sanatsal Faaliyetler 5. Yılını Doldurdu. Siteyi Oluştururken Büyük Beklentilerim Olmadı Halada Yok. Ancak Öyle Dostluklar Kazandım Ki Bunlardan Biride Türkiyenin Brad Pitt’i Lakaplı Uluslar Arası Projelerin Aranan Yüzü. Dizi Ve Sinema Oyuncusu İnternational Projelerin Türkiye Yüzü Güzel İnsan Burhan Sırmabıyıkoğlu (Burhan Sırma) Kendisi İle Bir Çok Kez Röportaj Bir Araya Geldik. Tahminim O Ki Dahada Bir Araya Bir Geliriz. Çünkü Kendisi Boş Durmayı Hiç Sevmiyor. Bu Kez De Kendisine Uluslararası Son Projesi “Oda 2070 İstanbul ” Sinema Filmi Ve Yeni Projeleri İle İlgili Merak Edilenleri Sorduk.

  Uluslararası Son Projeniz “Oda 2070 İstanbul ” Sinema Filminden Biraz Bahseder Misiniz?

  “Sizin de söylediğiniz gibi Sinema filmimizin ismi “Oda 2070 İstanbul ” İstanbul 2070 yılında geçen bir Bilim Kurgu filmi İstanbul’u anlatıyor. Filmimiz gerçekten bugünün İstanbul’u, bugünün Türkiye’si ve 2070 yılının arasındaki farkı izleyecek sinemaseverler. Bilim Kurgu filmi olduğu için çok enteresan bir sinema filmi oldu Çünkü dediğim gibi “2020” ve “2070” yılları ve Daha sonrasında geçen bir bilim kurgu filmi”.

  Sinemaseverler İçin “Oda 2070 İstanbul ” Sinema Filminde Canlandırdığınız Karakterden Biraz Bahseder Misiniz?

  “Evet filmin Baş rol oyuncularından bir tanesi olduğumdan canlandırdığım karakter herkes tarafından çok merak ediliyor. Neredeyse son zamanlarda sürekli bir Mafya Babası rolünü oynadım, bu sinema filminde de bir Mafya Babasını canlandırıyorum ama bu kez dünyanın en büyük en gaddar Mafya Babası, “Marlon” karakterini canlandırıyorum”.

  “Oda 2070 İstanbul” Vizyon Tarihi Belli Mi? Ne Zaman Vizyona Girecek?

  “Büyük bir merakla bekleniyor. Yapımcının en son söylediği, “Burhan hocam Aralık’ta vizyona gireceğiz Türkiye’de ve Avrupa’da”, Aralık’ta büyük bir ihtimalle beyazperdede olacağız. Daha sonra dijital kanallara servis edilecek”.

  “Oda 2070 İstanbul ” un Yapım Sürecinden Bahsedebilir Misiniz?

  “Öncelikle gerçekten çok büyük bir emekle çekilmiş bir sinema filmi olduğunu söyleyerek başlayayım. Hem Bilim Kurgu hem Uzun Metraj emeği geçen herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. Çok zor çok büyük emek isteyen bir proje. Çekimleri bayağı uzun sürdü ve film bittikten sonra Bilim Kurgu filmi olduğu için kurgusu montajı özellikle bunlara çok dikkat edildi. Müziği ile kurgusu montajıyla, bütçesiyle, oyuncusuyla yönetmeniyle, kamera arkasıyla gerçekten büyük bir emekle herkesin titiz davrandığı bir süreçti şu anda o süreçte bitti artık”.

  “Oda 2070 İstanbul ” Sinema Filminin Yapımcısı Ve Yönetmeni Kim?

  “Oda 2070 İstanbul ” Sinema filminin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenen Harun Gümüş’tür. Buradan bir Türk olarak bu kadar büyük bir bütçeyle çektiği bu sinema filmi için kendisini ben de tebrik ediyorum çünkü Türkiye’de herkesin kolay kolay cesaret edemeyeceği bir tür Bilim Kurgu filmi, aynı zamanda gerçekten sanat için yapılmış bir film oldu. Ben bütün sevenlerimizin, tüm sinema , dizi, tiyatro izleyicilerinin de ayrıca bu filme destek vermesini istiyorum çünkü bu bir bilim kurgu filmi, bir aşk filmi, bir komedi filmi değil. Dünyada Bilim Kurgu, Fantastik Filmlerin hep trend olduğunu gözlemliyoruz bu yüzden önemli”.

  Halihazırda Üzerinde Çalışmakta Olduğunuz Yeni Bir Reklam Projesi Olduğunu Duyduk Nasıl Bir Reklam Projesi Bahsedebilir Misiniz?

  “Türkiye’de yine yabancı bir firmanın Türkiye’deki Franchise sistemiyle Türk kahve sektörüne farklı bir lezzetle Bonibon sıcak kahve olarak. Yeni bir Atılım yaparak, İstanbul’da özellikle Franchise vererek, bununla ilgili Reklam yüzü olarak benimle anlaştılar. Bugün de Yenikapı’da Kadir Topbaş Sanat Merkezi’nde onların hem satış anlamında, hem tanıtım anlamında Reklam yüzü olacağım. Ben bir Türk olarak yabancı firmalarla çalışmaktan gurur duyuyorum ve kendilerine de başarılar diliyorum, ismini vermeyeceğim zaten Bonibon olarak şu an Türkiye’de tekler göreceksiniz çok yakın bir zamanda . Hedefleri Kasım ayında İstanbul’da şubeler kurarak française ile beraber bu kahve kültürüne, herkesin aynı dünyada olduğu gibi hemen hazır içeri girip bir kahve alıp devam edeceği sistemi getiriyorlar, kendilerine de başarılar diliyorum, canı gönülden tebrik ediyorum”.

  “Oda 2070 İstanbul ” Sinema Filmine Geri Dönersek; Sinema Severlerin Merak Ettiği Bir Başka Konubilim Kurgu Filmi Olduğu İçin Ne Kadar Zamanda Çekildiği, Çekimleri Kaç ay sürdü?

  “2022 Ocak ayında başladık çekimlere şu anda Kasım ayındayız, aşağı yukarı 10 aylık, 11 aylık bir süreç ve film vizyona girmesi ile beraber neredeyse bir yıl süren büyük bir emekle, ilk set gününden, şu anki bitiş aşamasına kadar olan çok uzun bir süreç. Burada diğer arkadaşlar da benim ne demek istediğimi çok iyi anlayacaklardır. Biz oyuncular en fazla setlerde en fazla bir ay, bir buçuk ay gibi çalışırız, ama dediğim gibi bu 1 yıllık bir süreçti. Hala ben gördüğünüz üzere televizyonlarda, basında, sanatsal faaliyetlerde röportaj vermeye devam ediyorum. Bu da herhalde Türkiye’de bir ilktir. Daha öncesini ben hiç görmedim, hatırlamıyorum. Bu da bence çok ilgi çekecek bir dipnot”.

  Son Olarak Sanatsal Faaliyetler Takipçilerine Neler Söylemek İstersiniz?

  “Genel yayın yönetmeni olduğunuz Sanatsal Faaliyetler 5. yılını doldurdu, bizler için verdiğiniz emek gerçekten takdire şayan bu bir, ikincisi de sizi ilk günden beri tanırım gerek benim oyunculuğum ile ilgili, gerek aldığım ödüllerle ilgili, gerek mankenlik ve modelliğim ile ilgili birçok kez röportaj yaptık. Her defasında çizginizi bozmadığınız için, Uluslararası bir aktör ve model kimliğimle, ben bizzat Burhan Sırmabıyıkoğlu olarak sanat var olsun diye verdiğiniz emeğiniz için, kaleminiz için bir kez daha teşekkür ediyorum. Sanatsal Faaliyetler takipçilerine de şunu söyleyebilirim, Ben de Sanatsal Faaliyetlerin sıkı bir takipçisiyim, benim instagramımda takip ettiğim kişilerde de görebilirsiniz. Sizlerin de yazıları okuyarak takip ederek ve yaptığı işe saygı duyarak Sayın Murat Karakaşı takip etmeye davet ediyorum”.

  Genel Yayın Yönetmeni : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler