More
  Ana SayfaELEŞTRİDeğerli sanatsal faaliyetler takipçileri ve Tiyatro severler sizler için "Sana Bir...

  Değerli sanatsal faaliyetler takipçileri ve Tiyatro severler sizler için “Sana Bir Sır Vereceğim” isimli Tiyatro oyununu yorumluyorum

  Değerli sanatsal faaliyetler takipçileri ve Tiyatro severler, Sizlere söz verdiğim gibi sanatsal faaliyetler, sanat dolu serüvenine pandemi sonrası da hız kesmeden devam ediyor. Dün akşam “Sana Bir Sır Vereceğim” isimli Tiyatro oyununu Kats Sahne’de izledim. Yoğunluğuna rağmen beni hiç kırmayan Deniz Salman’a her zamanki kibarlığından ötürü teşekkür ediyorum.

  Kaan Erkam’ın kaleminden çıkan kara mizah türünde bir oyun, genellikle görmezden geldiğimiz bir konu üzerine esprili ve özgün bir şekilde yazmış. “Sana Bir Sır Vereceğim”. Onur Şenay’ın rejisiyle sahneleniyor. Oyunda kullanılan dış ses yine yönetmenin kendisine ait. Şaşırtıcı, sarsıcı özellikle sonlara doğru gerilimi yükselen ve sürpriz finalle biten bir oyun. Bana göre oyunda kullanılan ışık efektleri, konuya uygun bir şekilde hazırlanmış harika bir dekor ve anlatılan hikaye için seçilen müzikler gayet iyiydi.

  Onur Şenay’ın rejisiyle izlediğimiz oyun Agorafobi hastası olan Serap hanım ve emekliliğini bekleyen Ahmet bey’in hikayesini aktarıyor biz seyircilerine. Sanatsal faaliyetler takipçileri bilirler izlediğim oyunları önce metnini, sonrasında yönetmenin metne bakış açısını ama genellikle oyuncuların performanslarını görmek için gidip izliyorum. Hikayenin bütünü, yönetmenin hikaye aktarımındaki bakış açısı ve kendi gözlemlerini hikayenin içine katan oyuncuların performansları iç içe güzel bir uyum içinde birleştiğinde, bitmesini istemediğimiz bir Tiyatro oyunu izliyoruz.
  Bu Noktada oyunculara geçmek istiyorum. Deniz Salman ve Nur Gürkan’ın sahnede hoş bir uyumu var, gayet güzel bir çift olmuşlar. Tek perdelik yaklaşık bir saat on dakika süren oyunda izleyiciyi oyun bitene kadar bir an olsun bırakmadılar.

  Nur Gürkan, Serap karakterinin ruh halini yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve gözlem ile bizlere çok güzel yansıttı. Karakteri adeta hissederek, yaşayarak bizlere aktardı. Hikayenin bir diğer karakteri Ahmet bey ve sahnede hayat veren Deniz Salman. Sahne üzerinde canlandırdığı karakterin o anki ruh halini bizlere gayet güzel anlattı.
  Bana bıraksanız sizi bıktırana kadar bu iki profesyonel oyuncuyu saatlerce övebilirim. Ama oyunun büyüsünü bozmak istemiyorum ve bana ayrılan sürenin sonuna geliyorum.

  Sonuç olarak ajandanıza bu güzel oyunu da eklemenizi tavsiye ediyorum.

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler