More
  Ana SayfaHABER"Çılgın Zamanlar" Oyununun Galası Beşiktaş Belediyesi Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde Gerçekleştirildi.

  “Çılgın Zamanlar” Oyununun Galası Beşiktaş Belediyesi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde Gerçekleştirildi.

  2013’ten bugüne Ülkemizden ve yurt dışından alanlarında en iyi isimlerle projelerini yaratan Tiyatro Keyfi prodüksiyonu ve uluslararası yönetmen Kemal Başar rejisiyle sahnelenen “Çılgın Zamanlar” tiyatro oyununun galası 23 kasımda Beşiktaş Belediyesi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde aralarında Kamuran Akkor,Tülin Oral, Neriman Uğur, Mehmet Emrah Hamşioğlu, Rüya Ersavcı, Gökhan Mumcu, Ceren Aksan, Soner Olgun, Lale Başar, Can Ataklı, Tuna Arman, Tayfun Dinçer, Sezer Soykök, Anta Toros, Ayşen İnci, Yusuf Atala, Şevket Süha Tezel, Ercüment Vural ve Gülen Karaman’ın da olduğu çok sayıda birbirinden ünlü konukların katılımıyla gerçekleştirildi.

  Uluslararası olarak daha çok oyunlarında seyircileri aydınlatma amaçlı hikayeler yazan ama bunu yaparken de eğlendiren, seyircilerin kendini iyi hissetmelerini sağlayan genellikle çoğu komedi oyunlar yazan Sam Bobrick tarafından kaleme alınan. Çevirisini Çağan Pala’nın yaptığı uluslararası yönetmen Kemal Başar‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu tiyatro oyununun oyuncu kadrosunda Cem Özer, Kemal Başar, Zeynep Gülmez, İmren Çapanoğlu, Caner Nalbantoğlu yer alıyor.

  Oyununun dekor tasarımını Murat Gülmez, kostüm tasarımını Zeynep Yaylıcıoğlu, ışık tasarımını ise Yüksel Aymaz yaptı.

  Kadın ve erkek arasındaki toplumsal eşitsizliği, uzun süren bir evliliğin bitmesinde yanlış ve hatanın nerede aranması gerektiğini keskin çizgilerle de irdeleyen bir tiyatro oyunu “Çılgın Zamanlar”.

  Kemal Başar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve aynı zamanda baş rollerden birini üstlendiği oyunun galasında Amasya’daki trafik kazasında hayatını kaybeden tiyatroculara başsağlığı ve yakınlarına ise sabır dilemeyi de ihmal etmedi.

  Oyun sonunda kısa bir konuşma yapan Kemal Başar “Galamızın sponsoru, sanatsever iş insanı Cem Özçelik’e, tiyatromuzun destekçileri Radyo D ve Altınbaş Üniversitesi’ne, medyayla iletişimimizi sağlayan Ebru Ünal’a, basın mensuplarına, katılan, çiçek ve mesaj gönderen dostlarımıza teşekkür ediyorum”. diyerek mutluluğunu dile getirdi.

  Genel Yayın Yönetmeni: Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler