More
  Ana SayfaHABER"ARKADAŞIM AY" İsimli çocuk oyunu 30 Nisan 2022 tarihinde Maltepe Belediyesi Türkan...

  “ARKADAŞIM AY” İsimli çocuk oyunu 30 Nisan 2022 tarihinde Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ilk oyunu ile Tiyatro severler ile buluştu

  Haberimizin şu anki konusu başarılı bir ekipten çıkan bir çocuk oyunundan değerli sanatsal faaliyetler takipçileri.

  Ekip olarak Maltepe Belediyesi bünyesinde eğitim alan ve bu süreçte kendi yazdıkları çocuk oyununun belediye tarafından desteklenen oyun yine aynı belediyenin kültür merkezinde sahnelenmeye başladı. Senaryosunu Aynı zamanda oyuncu kadrosunda yer alan Ezgi BAYRAMOĞLU ve Maltepe Üniversitesi konservatuvar mezunu olan Ümit PARTAL’ın yazdığı Ümit PARTAL’ın yönettiği oyunun oyuncu kadrosunda Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Cihangir Atölye Sahnesi gibi kurumlarda profesyonel tiyatro eğitimi alan Ezgi BAYRAMOĞLU, Ayça ALAFTEKİN, İlyas ÇETİN,Nara SHAHVERDI, Furkan GÜNAYDIN yer alıyor.

  Umut; 8 yaşında, zeki, meraklı ve sevecen bir çocuktur. Evlerinde besledikleri kedi ve köpek onun en iyi arkadaşıdır. Annesi ile aralarındaki bağ çok kuvvetlidir. Umut okulu pek sevmez, fakat hikaye okumaya bayılır. Ayrıca uzay ve astronomi’ye karşı ayrı bir merakı vardır. Bir gün Ay ile dertleşmeye başlar ve Ay o günden sonra onun hem yakın arkadaşı hem de yol göstericisi olur.

  “ARKADAŞIM AY” İsimli çocuk oyunu 30 Nisan 2022 tarihinde Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde ilk oyunu ile Tiyatro severler ile buluştu.. Salon doluluğu güzel seviyedeydi ve minik Tiyatro seyircilerinden gelen reaksiyonlar, onların ailelerinden gelen oyun sonrası yorumlar oyunun gayet iyi olduğu yönündeydi.

  Haberi bizimle paylaşan ve bizleri oyuna davet eden menajer Elşad Hakverdi’ye huzurlarınızda teşekkür ediyoruz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Yeni İçerikler