More
  Ana SayfaHABER"Oyuncu Aranıyor" isimli Tiyatro Oyununun İlgi gören muhteşem prömiyeri Mecidiyeköy Büyük Sahnede...

  “Oyuncu Aranıyor” isimli Tiyatro Oyununun İlgi gören muhteşem prömiyeri Mecidiyeköy Büyük Sahnede gerçekleştirildi

  Kasım Uçkan’ın yazıp, Orhan Kökel’in yönettiği “Oyuncu Aranıyor” isimli Tiyatro Oyunu dün akşam İlgi gören muhteşem prömiyeri Mecidiyeköy Büyük Sahnede ünlü konukların katılımıyla yapıldı.

  Prömiyerin konukları arasında, Yaşar Şenyüz , Muhlis Asan ve TC Zülfikar Yazgaç, Serdar Sevtekin, Burhan Sırmabıyıkoglu ve Ege TV’de yer aldı.

  Oyunun oyuncu kadrosunda 90′ lı yılların yüz akı Uhde Seçil lakaplı Seçil Özçakmak, Dilara Ayata, Geçmişten günümüze bir çok sinema ve dizide rol alan ve 39 yıl sonra ilk defa tekrar tiyatro sahnesine çıkan Bülent Bilgiç, yılların eskitemediği değerli oyuncu İlknur Bozkurt, kariyerinde bir çok dizi, Sinema filmi ve tiyatro gösterilerinde rol alan iki güzel insan Tolga Öz ve Ferdi Atuner yer alıyor.

  Oyunun Konusu kısaca şöyle; Eski bir film yapımcısı Hasan bey ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için bir tiyatro ekibi kurmak ister… Oyuncu kadrosunun ücretini vermek için evini satışa koyar ama bir
  türlü satamaz… Büro elemanı Kiraz Hanımın desteği ile oyunu sahneye koymak ister ama parasızlıktan bunu yapamaz. Hesapta olmayan bir Sponsorun oyuna parasal destek vereceğini söylemesi tüm ekibi sevince boğar… Sponsorun bir şartı vardır o da metresi Ebru adındaki kız başrol de oynamalıdır. Bu şart ile birlikte oyun curcunaya döner. Günümüzde sanatı icra etmek için yaşananlar komedi diliyle anlatılmaktadır.

  Not: Benim de Kasım Uçkan ve Orhan Kökel tarafından davet edildiğim bu güzel oyuna maalesef bir yakınımın cenazesi dolayısıyla gidemedim. Ancak onlar istediği sürece Sanatsal faaliyetler olarak her zaman yanlarında olacağım ve bu haberi hazırlamam için detayları benimle paylaşan değerli abim Orhan Kökel’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu arada ablam kadar sevdiğim 90′ lı yılların yüz akı Uhde Seçil lakaplı Seçil Özçakmak’a ve oyunun diğer oyuncularına birer birer selamlarımı iletiyorum. Tabi ki en sona sakladığım kıymetli abim sanatsal faaliyetlerin destekçisi Kasım Uçkana desteklerinden ötürü teşekkürü bir borç biliyorum.

  Genel Yayın Editörü : Murat Karakaş

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz