Araç çubuğuna atla

KONSERLER

The James Carter Organ Trio
21 Ekim 20:30

Çağdaş cazın en sofistike emprovizatörlerinden, virtüöz saksafoncu James Carter ve kendisinin bugüne kadarki en uzun soluklu grup projesi olan James Carter Organ Trio, bu yıl Akbank Caz Festivali sahnesinin heyecan verici isimlerinden.

Grubun beyni James Carter, efsanevi Ben Webster’ınkileri andıran hızlı ve tutkulu sololarıyla tanınmasının yanı sıra, duygu yüklü melodilerin de hakkını veren bir yıldız. 2011 tarihli  Caribbean Rhapsody albümüyle, saksafon virtüözitesini, Porto Rikolu besteci Roberto Sierra’nın konçertosuna da yansıttı. Aynı yıl içinde, James Carter’s Organ Trio’nun son albümü At the Crossroads’u yayınlayarak köklerine döndü. Carter’a eşlik eden, Detroit’in yükselen isimlerinden Gerard Gibbs’in maharetli klavyesi ve Alex White’ın güçlü davullarıyla James Carter Organ Trio; 17 yıllık grup ruhunu hız kesmeden sürdürüyor. Yaratıcılıktan güç alarak derin bağlar kuran, kusursuz enstrüman hakimiyetleri ile izleyicide hayranlık uyandıran bu üçlünün her performansı ayrı bir şölen.


Vestel Gururla Yerli Konserleri
Son Feci Bisiklet
12 Kasım 20:00 – %100 Studio
Konser
Kapı Açılış: 20.00
Son Feci Bisiklet: 21.00


Melis Sökmen
22 Kasım 21:30 – touché
Konser
Kapı Açılış 19:30
Etkinlik Başlangıç 21:30

Türkiye’nin en güçlü pop caz vokallerinden Melis Sökmen, 22 Kasım’da touché sahnesinde!

Billy Paul, Tony Jones, Michael Brown ve Yvonne Sanchez gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşan uluslararası sanatçı, eşsiz performansı ile ilk kez touché sahnesine konuk olacak.

Profesyonel müzik hayatına 1986 yılında Grup Lokomotif’le başlayan Sökmen, Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye birinciliğine ek olarak ulusal ve uluslararası birçok festivalde ödül aldı. ‘İstanbul Modern Müzik Topluluğu’, “Cazın Muhteşem Kadınları” anısına ve Türkiye’nin değerli orkestralarıyla unutulmaz konserlere imza attı.

Melis Sökmen, birçok albüm çalışmasının yanı sıra, sanat yaşamını birçok dilde seslendirdiği ile  caz, r&b, latin, soul, blues barındıran geniş müzik repertuvarı ile sürdürmektedir.


Aysun ve Ali Kocatepe “Küçük Bir Aşk Masalı”
30 Kasım 21:30 – touché
Konser
Kapı Açılış: 19.30
Aysun ve Ali Kocatepe “Küçük Bir Aşk Masalı: 21.30

Türkiye’nin sevilen ikilisi Ali ve Aysun Kocatepe, “Küçük Bir Aşk Masalı” projeleriyle 30 Kasım’da touché sahnesinde!

Bir yanda, “Ben Sana Vurgunum”, “Melankoli”, “Çocuklar Gibi”, “Dağlar”, “Küçük Bir Aşk Masalı”, “Geberiyorum”, “Hey Gidi Dünya Hey” gibi ölümsüz şarkıların bestecisi Ali Kocatepe, diğer yanda, muhteşem sesi ve yorumuyla Aysun Kocatepe. Müzik dünyamızın en sevilen ikilisi şimdi de efsane şarkıları ve özel anılarıyla touché’de! 30 Kasım’da sanatçılara sahnede Mete Çelik Triosu’nun eşlik edeceği kaçırmayın.